На території нашої області з літаків розкидатимуть вакцину проти сказу

p_2845918_1_slidertop2Сказ – особливо небезпечна інфекційна хвороба для усіх видів домашніх, сільськогосподарських і диких тварин та людини. Характеризується тяжкими ураженнями центральної нервової системи і закінчується летально.

Новою ерою в системі антирабічних заходів стала розробка перорального методу імунізації диких м’ясоїдних. Третій рік поспіль восени на території України відбувається кампанія з імунізації диких тварин проти сказу.

У кінці жовтня 2021 року в Черкаській області заплановано розпочати осінню кампанію з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу із застосуванням авіатранспорту. Під час кампанії буде оброблена площа у кількості 14 793,92 кв.км.. При цьому будуть застосовуватись спеціальні принади із антирабічною вакциною для диких м’ясоїдних, які безпечні для людей та інших тварин.

Приманка має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині – желеподібна капсула з вакциною проти сказу «Орісвак». Вакцина безпечна для інших тварин, для людини і природного середовища,.

Розповсюдження вакцини проводитимуть літаками АН-2 над польовими та лісовими угіддями області поза територіями населених пунктів, болотами, водоймищами, авто та залізничними шляхами. Тривалість проведення пероральної імунізації залежатиме від погодних умов і проводитиметься до охоплення всієї території області.

Жителів області просять з розумінням поставитись до заходів із вакцинації диких м’ясоїдних тварин, а при виявленні принад не ламати їх, не брати в руки, залишати для тварин.

З початку року в Черкаській області встановлено 18 неблагополучних по сказу тварин пунктів. Станом на 01.09.2021 в області залишається п’ять неблагополучних пунктів, повідомили в обласному управлінні Держпродспоживслужби.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.