На території Черкащини рівень пожежної небезпеки росте до відмітки “висока”

На Черкащині утримується антициклональний характер погоди. Середньодобова температура повітря 24-25º, що на 5-6º вище кліматичної норми на цей час. Температура повітря вдень 29-30°, вночі 17-21°. Висока температура та відсутність опадів призводять до значного висушування ґрунту і зростання показника пожежної небезпеки. Станом на 26 червня в екосистемах області спостерігалася середня (3 клас) пожежна небезпека.

За прогнозом синоптиків, до кінця місяця очікуються короткочасні грозові дощі, в окремих районах град та шквали 15-20 м/с. Температура повітря вночі 15-20º, вдень 25-30º.

Черкаський гідрометцентр нагадує: при відпочинку на природі необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки. Потрібно не забувати, що відпочинок повинен бути максимально безпечним, що особливо актуально під час пожежонебезпечного періоду. Адже лісова пожежа – це стихійне лихо, що має катастрофічні наслідки для природи й людей.

Влаштовуючи в лісі багаття, слід дотримуватися особливої обережності. Рекомендується обкопувати місце багаття канавкою або обкладати камінням, щоб вогонь не «втік» лісовою підстилкою. Якщо покидаєте місце відпочинку, багаття після заливання водою рекомендується закидати вологим ґрунтом і притоптувати.

Якщо ви помітили загорання – одразу телефонуйте за номером Служби порятунку «101».

За прогнозом, 28 червня в екосистемах області пожежна небезпека в області – висока (4 клас), що є небезпечним явищем та середня (3 клас) .

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *