На свята пожежно-рятувальні підрозділи Черкащини будуть нести службу у посиленому режимі

У відповідності до наказу Голови Служби, з 23 серпня  усі підрозділи Управління ДСНС України у Черкаській області перейдуть на посилений режим несення служби.

Головним завданням, яке стоїть перед рятувальниками, крім оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації, забезпечення пожежної та техногенної безпеки на об’єктах, де планується проведення заходів присвячених святкуванню 25-ї річниці незалежності України.

До початку заходів,  інспекторський склад Управління ДСНС України у Черкаській області проведе інформаційно–роз`яснювальні рейди, на об’єктах із масовим перебуванням людей де планується проведення масових заходів. Під час таких перевірок рятувальники проведуть протипожежні інструктажі із керівниками закладів стосовно дотримання ними вимог пожежної безпеки. Водночас, фахівці ДСНС нагадають відповідальним особам обов’язкові до виконання правила та заходи про які необхідно подбати до початку святкових заходів у День Незалежності.

24 серпня, усі підрозділи Управління за рахунок резерву, будуть підсилені особовим складом та спеціальною технікою. Загалом на чергуванні будуть перебувати близько 200 чоловік особового складу та 50 одиниць пожежно-рятувальної та спеціальної техніки.

У випадку ускладнення ситуації, завдяки розгортанню двох зведених загонів кількість особового складу та спецтехніки буде швидко збільшена вдвічі.

В апараті та територіальних підрозділах ДСНС на цей період будуть сформовані оперативні групи та забезпечено цілодобове чергування керівного складу.

Управління ДСНС у Черкаській області нагадує основні правила пожежної та техногенної безпеки під час святкових заходів:

У приміщеннях з масовим перебуванням людей забороняється:

1. Використовувати відкритий вогонь.

2. Палити.

3. Розміщати та зберігати на шляхах евакуації (коридори, проходи, запасні виходи, сходи, марші, тамбури) меблі, обладнання, пакувальні матеріали, будівельні матеріали, фарби.

4. Забивати, заварювати, замикати на навісні замки, болтові з’єднання, що важко відчиняється зсередини та зовні, евакуаційні двері.

5. Заповнення приміщень людьми понад установлену норму.

6. Застосовувати для опалення нестандартне (саморобне) електронагрівальне обладнання або лампи розжарювання.

7. Користуватися пошкодженими розетками, вимикачами та іншими електровиробами.

8. Залишати без нагляду при виході з приміщення, увімкнені в електромережу нагрівальні прилади (телевізори, радіоприймачі, освітлення).

9. Складувати горючі матеріали на відстані менше 1 м від електроустаткування та під електрощитами.

10. Використовувати побутові електронагрівальні прилади (чайники, плитки).

11. Застосовувати саморобні електричні подовжувачі, які не відповідають правилам улаштування електромереж.

12. Експлуатувати електропроводку з пошкодженою або ізоляцією, що в процесі експлуатації втратила свої захисні властивості.

13. Встановлювати первинні засоби пожежогасіння (вогнегасники) у важко доступних місцях.

У разі виявлення пожежі (ознак горіння) необхідно:

• негайно повідомити Службу порятунку «101». При цьому необхідно назвати адресу об’єкта, вказати кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;

• повідомити про неї голову виборчої комісії та відповідальну особу за стан пожежної безпеки;

• вжити (за можливістю) заходів до евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей;

• у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні та невідкладні служби (поліцію, медичну допомогу, аварійні бригади електричних та газових мереж тощо).

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.