На Смілянщину йдуть дощі

img_2206_smУ найближчі дні на погодні умови Смілянщини впливатимуть атмосферні фронти із заходу. Протягом 12-14 квітня очікуються короткочасні, невеликі грозові дощі. При цьому, температура повітря залишиться досить високою і становитиме вночі 7-12º, вдень 17-22º. З 15 квітня інтенсивність дощів збільшиться. Денна температура знизиться на 3-5º.В той же час радіаційний фон у м.Сміла становить 13 мікрорентген на годину, що у межах природного фону повідомляє метеостанція Сміли.

Метеорологічна характеристика погоди:

Як і в лютому, і в березні, перша декада квітня на Смілянщині в поточному році видалася аномально теплою. Середньодекадна температура повітря становила +12.2°, що на 5° вище кліматичної норми і більш відповідала температурним показникам кінця квітня. Максимальна температура повітря у найтепліший день 8.04 підвищувалась до +26°, поверхня грунту прогрівалась до +40°. Мінімальна температура повітря у найхолоднішу ніч 3.04 знижувалась до +2°, поверхня грунту охолоджувалась до -1°. Кількість опадів за декаду становила 6 мм – 50 % кліматичної норми. Впродовж декади спостерігалося 2 небезпечні явища погоди : 1 день з туманом та 1 день з сильним вітром – 17 м/с.

За повоєнний період це тринадцята весна із середньодекадною температурою повітря вище +10° в 1 декаді квітня. Але, найтеплішою 1 декада квітня видалась у 1975 році, коли середньодекадна температура повітря становила +14,6°.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *