На Смілянщині ветерану Другої світової війни вручили відзнаку

У День пам’яті та примирення ветеран Другої світової війни полковник Федір Бех приймав вітання з нагоди відзначення 71-ї річниці з Дня перемоги над нацизмом. Від імені обласної влади слова вдячності висловив заступник голови облдержадміністрації Ярослав Березань.

76 років тому, Федора Беха, уродженця Житомирщини, призвали в армію. У Виборгу під Ленінградом він вчився на танкіста. Тут двадцятирічного хлопця й застала війна. Звідти старшину Беха направили у розвідку.

– Захищав Москву, потім був Сталінград, Східна Прусія, взяття Берліна, – пригадує ветеран. – Воював на різних фронтах, в танкових, артилерійських військах. Закінчив війну в столиці Німеччини 9 травня.

За роки війни Федір Михайлович отримав два поранення. Однак і після завершення Другої світової ще служив у Радянській Армії, з лав якої звільнився у званні майора. Опісля він десять років працював головою колгоспу в Запоріжжі, п’ять років прокладав Байкало-Амурську магістраль. Незважаючи на свій поважний вік, полковнику Беху в серпні виповниться 96 років, він активний і старанний член Смілянської організації Всеукраїнського союзу радянських офіцерів. Регулярно відвідує збори, бере участь у святкових і масових заходах.

– Федір Михайлович – один з тих, хто пройшов війну чи не від самого початку та відсвяткував перемогу в ній у самісінькому Берліні, – говорить Ярослав Березань. – Не зважаючи на свій вік, він швидкий, веселий і життєрадісний чоловік. Окрім орденів за воїнську звитягу нагороджений і трудовими медалями. Загалом же у полковника Федора Беха 25 нагород. Коли розпочалися події на Сході, він хотів йти добровольцем в АТО. Вкотре переконуюся, що наші ветерани – гідний взірець для тисяч своїх нащадків, які нині боронять східні кордони нашої країни.

За мужність та патріотизм у роки Другої світової війни заступник очільника області вручив ветеранові пам’ятну відзнаку «420 років з дня народження Гетьмана Богдана Зіновія Хмельницького» та побажав йому міцного здоров’я, непохитного оптимізму на повсякчасної підтримки рідних і близьких.

Джерело: Черкаська ОДА

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *