На Смілянщині побував вчений, дослідник, краєзнавець Анатолій Коваленко,

Вчений в галузі космічної техніки, винахідник, дослідник історії науки та техніки, мандрівник, краєзнавець Анатолій Коваленко презентував власну книгу під назвою «Земли родной минувшая судьба, или Сказанье о Смелянщине», яку він писав протягом 20 років. Загалом книга налічує майже 900 сторінок про наш край, містить цікаві і маловідомі факти історичного розвитку Смілянщини.
Учений подарував 40 примірників книг бібліотекам району. Тепер кожен житель Смілянщини може доторкнутися до сторінок історії рідного краю.
Анатолій Павлович народився в місті Сміла 4 січня 1936 року в сім’ї робітника, потім навчався в школі № 22 на станції ім. Тараса Шевченка, яку закінчив з медаллю. З 1953 року проживає в Москві.
Наукову діяльність А. П. Коваленко починав в знаменитому “космічному” конструкторському бюро С. П. Корольова ОКБ-1 (нині ракетно-космічна корпорація “Енергія” ім. С. П. Корольова). Займався випробуваннями систем орієнтації перших космічних апаратів, що запускалися до місяця, брав участь в розробці першої системи зближення і стикування апаратів на орбіті, а також в роботах, пов’язаних з польотами перших космонавтів.
У 1960 році почав займатися дослідженнями, пов’язаними з використанням фізичних полів для управління космічними апаратами і став одним з основоположників наукового напряму “Теорія і засоби управління космічними апаратами з використанням геомагнітного поля”.
Широко відомий піонерськими і фундаментальними працями в названій області (перша в країні дисертація (1964), перша у світі монографія (1975), пріоритет по усьому спектру елементів вказаного напряму – виконавчим органам, датчикам, електронним пристроям, контрольно-випробній апаратурі.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *