На Смілянщині спостерігається високий рівень (4 клас) пожежної небезпеки

Пожежна небезпекаЗа даними метеостанції Сміла, після посушливого періоду (29.03-10.04) в нашому краї з південного заходу прийшли дощі. Потім погоду почали формувати малоактивні атмосферні фронти, які принесли похолодання, похмуру та дощову погоду, в окремі дні спостерігались тумани. В цьому році перша весняна гроза прогриміла 11.04. Арктичне повітря, яке почало надходити на Смілянщину 15.04 зумовило зниження температурного фону до +5° (майже втричі, порівняно з початком декади. Поступово, дощовий циклон був витіснений Скандинавським антициклоном. Встановилася ясна, суха, помірно тепла погода. Середня декадна температура становила 8,4° тепла, що в межах норми. У найтепліший день 11.04 максимальна температура повітря підвищувалась до +15°, поверхня грунту 20.04 прогрівалась до +33°. У найхолодніші ніч  20.04 спостерігався заморозок – температура в повітрі знижувалась до -2°, що підпадає під критерій стихійного метеорологічного явища ІІ рівня (СМЯ ІІ), поверхня грунту охолоджувалася до -3°. Опадів впродовж декади випало 12 мм  – 86 % від декадної норми.

Станом на 20 квітня на Смілянщині спостерігається  висока (4 клас) пожежна небезпека.

Кожної весни гостро постає небезпека виникнення лісових пожеж внаслідок самовільного спалювання сухої рослинності. Такі необдумані дії негативно впливають на стан навколишнього природного середовища — забруднюється атмосферне повітря та з’являється реальна загроза здоров’ю людини. Пожежу краще не допустити, ніж загасити!

Якщо ж ви помітили загорання – одразу телефонуйте за номером Служби порятунку «101».

За прогнозом синоптиків:  значних змін у синоптичній ситуації не відбудеться, панування скандинавського антициклону зберігається, тому утримається переважно сонячна, суха та комфортна погода. Існує загроза нічних заморозків на поверхні ґрунту до 0-5º та в повітрі до 0-3º. В денні години повітря прогріватиметься до 10-15º тепла. Початок наступного тижня теж буде  погожим та помірно – теплим.

Радіаційний фон у Смілі становить 13 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *