На Смілянщині юні лісівники збирали лісове насіння і живцювали декоративні рослини

З початком навчального року в школах стартують і заняття у шкільних лісництвах. Школярі особливо люблять еко-уроки на свіжому повітрі. І лісівники поспішають організувати такі заняття, поки погода дозволяє.

Пізнавальний урок відбувся у філії “Смілянське лісове господарство” ДП “Ліси України” з учнями 7 і 9 класів Балаклеївської філії №1 опорного закладу освіти “Балаклеївський ліцей ім. Є.Гуглі” Балаклеївської сільської ради Черкаської області.

На занятті школярі вчились живцювати декоративні рослини. Цього разу живцювали туї і різні види ялівців. Висаджували у маленькі касети і розміщували у теплиці, де вони зростатимуть рік.
До речі, діти беруть активну участь у лісогосподарському житті лісівників, тож за своїми живцями доглядатимуть і надалі – поливатимуть, пересаджуватимуть, загалом – будуть піклуватись.

Також учні збирали лісове насіння деревних і чагарникових порід – шишки сосни звичайної, насіння горобини, горіха. Потім лісівники все зібране насіння оброблятимуть і сушитимуть. А вже наступного року його висіють у лісових розсадниках.

У процесі керівниця шкільного лісництва розповідала учням багато цікавого про ліс. А діти зацікавлено слухали і охоче “створювали нові деревця” – так школярі назвали процес живцювання декоративних дерев.

Учні люблять заняття у шкільних лісництвах, адже це не тільки теорія, а і обовʼязково практика. Завдяки такому підходу дітей вдається зацікавити процесом і, звичайно ж, навчити лісівничій діяльності.

До слова, на Черкащині функціонує 10 шкільних лісництв, в яких загалом навчається 211 школярів. З кожного шкільного лісництва щороку діти вступають до вишів на лісівничі спеціальності, щоб надалі вже бути професіоналами у цій справі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.