На річці Рось – складна гідрологічна ситуація

b9b828f0142b54f40ae6a711d6ab6cebНа річці Рось – складна гідрологічна ситуація, пов’язана із маловоддям. Про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Водність річки у створі гідрологічного поста Корсунь-Шевченківський у першій половині 2019 року тривалий час була значно нижчою за місячну норму і в середньому становила 35-40% норми.

Погодні умови впродовж весняного періоду сприяли значному зменшенню водності, спостерігалися короткочасні незначні підйоми рівнів води.

Протягом липня рівень води продовжував знижуватись. На фоні дефіциту опадів у басейні річки Рось спостерігалась складна гідрологічна ситуація: у верхів’ї річки водність становила 13-15%, що нижче критерію маловоддя, на притоці Росі – р. Росава водність сягнула даного критерію – 20%.

Маловоддя – це водність річки з середньої місячною витратою води 20% та менше.

У створі гідропосту Корсунь-Шевченківський середня за місяць витрата води була 18% липневої норми, тим самим досягнувши значень нижче критеріїв маловоддя.

Враховуючи прогноз погоди на серпень, на річці Рось збережеться утримання витрат води меншими за критерії маловоддя та близькими до них.

Дощі, які очікуються у серпні неспроможні перекрити той дефіцит опадів, який спостерігається з початку літа. Тому значного збільшення водності річок в області очікувати не варто.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *