На полях Смілянщини активізувалися шкідники

fotolia_174735882Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродслужби в Черкаській області терміново інформує агровиробників про міграцію  личинок  хлібної жужелиці (турун), гусениць у верхні шари ґрунту.

Після перезимівлі личинки  і гусениці  поновлюють живлення на посівах озимих до заляльковування.

Осередок пошкодження рослин озимої пшениці личинками хлібної жужелиці виявлено на Смілянщині (обстежена площа   0,31 тис.га, заселено шкідником 12% площі,  пошкоджено 0,2% рослин).

Личинки жужелиці об’їдають листя. Гусениці совок вигризають у коренях рослин великі ямки або перегризають кореневу шийку й черешки листків. Пошкодження  шкідниками рослин призводить до зрідження посівів озимих зернових культур та утворення плішин.

У зимовий період загибель ґрунтових шкідників становила від 7 до 25%, але  залишається загроза утворення вогнищ шкідників.

Тому моніторинг фітосанітарного стану озимини  під час весняного кущіння матиме важливе значення в регулюванні чисельності шкідників та у своєчасному застосуванні засобів захисту рослин, інформують в обласному Департаменті агропромислового розвитку.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *