«На першому місці – підтримка ЗСУ», — Наталія Кравченко про видатки місцевих бюджетів Черкащини

Не зважаючи на те, що в країні триває війна, Черкащина міцно тримає економічний тил. Суттєвий приріст надходжень до бюджетів усіх рівнів фіксують в області за І півріччя.

Про основні джерела доходів та пріоритетні напрями видатків у медіацентрі ОВА розповіла перша заступниця очільника області Наталія Кравченко, передає пресслужба Черкаської ОВА.

На 42% зросли надходження до державного та місцевих бюджетів за шість місяців 2023 року порівняно з торішніми показниками. Бюджети поповнилися на 14 млрд грн. Місцеві бюджети області перевиконали план півріччя на 6% та отримали 7 млрд грн. Річний план уже виконаний на 54%.

– Черкащина – на 7 загальному рейтинговому місці за динамікою доходів загального фонду з-поміж усіх областей країни, – відзначила Наталія Кравченко. – Основний формуючий податок місцевих бюджетів, який становить понад 70% у структурі надходжень загального фонду це податок на доходи фізичних осіб. Тут приріст у 36%. Це – 6-те рейтингове місце по Україні. Якщо говорити про податок на прибуток підприємств приватного сектору, то він зріс майже вдвічі – плюс 47 млн грн. Це – 2 рейтингове місце по Україні.

Війна в країні внесла свої корективи, тож орієнтири та пріоритети у частині видатків місцевих бюджетів змінилися, наголосила Наталія Кравченко. Попри те, затримки із фінансуванням соціальних виплат чи заробітних плат в області не допускають.

– На оборонні витрати у нас закладено 600 млн грн, з них вже використали більше 425. Не менш важливим є напрямок підтримки ветеранів, членів їхніх сімей, родин загиблих та зниклих безвісти. На фінансування профільних програм у місцевих бюджетах передбачено понад 120 млн грн. Пріоритетним є захист та підтримка вимушених переселенців.

Окрім того, в області фінансують проекти у галузі освіти, зокрема з облаштування укриттів, також в обласних медичних закладах, соціальної сфери. Також на Черкащині завершують тендери на ремонт державних доріг місцевого значення.

– Нині область є учасницею проекту «Пліч-о-пліч» та допомагає одній з громад Херсонщини з відбудовою поруйнованих після окупації приватних будинків. Йдеться про понад 400 будинків. Долучаються всі райони, будівельники та благодійники. Також працюємо над тим, аби забезпечити реабілітаційними послугами наших ветеранів. Зокрема й психо-соціальною підтримкою. Втілюємо низку заходів щодо працевлаштування вимушених переселенців та військових, які повернулися з передової.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.