На період карантину призупиняється нарахування та сплата плати за землю

Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що Законом України від 17.03.2020р. не нараховується та не сплачується за період з 1 березня до 30 квітня 2020 року плата за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди фізичних або юридичних осіб та використовуються ними в господарській діяльності.

Платники плати за землю (крім фізичних осіб) подають відповідному контролюючому органу за місцем знаходження земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік. Вони мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання зі сплати плати за землю за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року.

Фізичні-особи підприємці в частині нарахування та сплати земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності прирівняні у правовому статусі до юридичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності. Якщо фізичні особи – підприємці мають правовстановлюючі документи на земельну ділянку вони також самостійно обчислюють розмір плати за землю.

Таким чином, мать право подати уточнюючу податкову декларацію в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року.

Звільнення від нарахування та сплати плати за землю не поширюється на фізичних осіб -громадян не суб’єктів підприємницької діяльності, а стосується лише ділянок які використовуються у господарській діяльності.

30 березня 2020 року останній день сплати плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за лютий 2020 року.

Посилання Закон №533- IX: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/533-I

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.