На Черкащині рятувальники проводять інформаційну роботу з приводу безпечного відпочинку

За прогнозами Укргідрометцентру, найближчим часом в Україні переважатиме тепла, посушлива погода. Таким чином, на значній території держави і зокрема в Черкаській області рівень пожежної небезпеки сягне максимальних позначок – 4-5 класу. Про це повідомляють в Управлінні ДСНС України в Черкаській області.

Цей період співпадає зі святами, коли громадяни, маючи додаткові вихідні, з настанням теплої погоди вирушать до лісу та парків. Такий відпочинок як свідчить досвід, часто супроводжується розведенням багаття. Нажаль відпочиваючи на природі, громадяни забувають про дотримання правил поведінки у лісі, не замислюються над своєю поведінкою, особливо при поводження з вогнем. Внаслідок такої безвідповідальності в лісових масивах, паркових зонах і торфовищах все частіше виникають пожежі.

Аби запобігти біді та привернути увагу громадськості до цієї проблеми співробітники Управління ДСНС у Черкаській області здійснили рейдову перевірку місць відпочинку громадян на предмет недопущення виникнення пожеж в екосистемах.

Слід зауважити, що літо лише розпочалося, а пожежі на відкритій території в Черкаській області почали виникати із жахаючою регулярністю. Від початку пожежонебезпечного періоду внаслідок необережного поводження з вогнем людей в лісових масивах виникло вже 11 таких пожеж. Вогняною стихією знищено близько 3 га лісової підстилки. В усіх випадках пожежі вдалось вчасно виявити та ліквідувати, що дозволило запобігти поширенню вогню на більш значну територію.

 

Спілкуючись під час рейду із відпочивальниками, рятувальники наголосили на важливості дотримання правил пожежної безпеки під час відвідування лісів та парків. Співробітники ДСНС звернули увагу громадян на правила розведення багаття, і особливо на важливість постійного контролю вогнища. Фахівці Держслужби з надзвичайних ситуацій  звернулися з проханням свідомо ставитися до збереження «зелених легенів» міста. Окремо під час спілкування і рятувальники і лісники наголошували на діях у випадку виявлення загорання. Негайно телефонувати за номером «101». Не впадати в паніку, не губитися та не приймати поспішних, необдуманих рішень.

Під час бесіди з жителями та гостями міста рятувальники вручили листівки та пам’ятки застережного характеру. Також інспектори ДСНС розмістили аналогічні профілактичні матеріали на інформаційних дошках у місцях відпочинку.

Такі спільні рейдові перевірки місць відпочинку в лісах області будуть практикуватися рятувальниками протягом усього пожежонебезпечного періоду. Наразі подібні заходи проходять у всіх районах області.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням не провокувати пожежі у екосистемах, лісових масивах та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.