На Черкащині розпочався ІІІ раунд вакцинації проти поліомієліту

Для проведення останнього туру імунізації проти поліомієліту на область розподілили 60 тисяч доз пероральної вакцини проти поліомієліту та 6 тисяч піпеток-крапельниць. Препарати надані Дитячим фондом ООН в Україні (ЮНІСЕФ) у якості гуманітарної допомоги, яку отримали 22 січня. Щеплюватимуть дітей від 2 до 10 років з 25 січня, повідомляє прес-служба Черкаської ОДА з посиланням на Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації.

У середині січня відбулася нарада профільного Міністерства щодо планування ІІІ раунду додаткової імунізації проти поліомієліту. Участь у ній взяла заступник директора Департаменту охорони здоров’я Черкаськоъ ОДА Наталя Лакуста. 23 січня фахівці та головні позаштатні спеціалісти Департаменту взяли участь у селекторній нараді МОЗ України щодо планування проведення цього туру.

Третій раунд щеплень триватиме два тижні. Медики прогнозують, що через зростання захворюваності на ГРВІ та грип можливе подовження терміну до трьох тижнів.

– Слід зазначити, що епідемічні процеси щодо грипу та ГРВІ не є протипоказанням для впровадження вакцинації проти поліомієліту. Залежно від розвитку ситуації із захворюваністю, ми будемо коригувати вакцинальну кампанію відповідно до епідситуації кожного регіону і, за потреби, продовжувати, аби охопити імунізацією необхідну кількість дітей, – повідомив на брифінгу заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець. –- Усі області отримали від МОЗ детальну інформацію з роз’ясненнями, як проводити третій тур, зважаючи на епідемічну ситуацію. У дітей перевірятимуть температуру тіла, моніторинг стану дитини буде здійснюватися в посиленому режимі.

Нагадаємо, Європейська комісія виділила 900 тисяч євро для придбання 4,5 тисяч доз вакцини ОПВ для проведення третього раунду щеплень.

Відзначимо, що в країні у першому раунді, який проходив з 19 жовтня по 9 листопада, вдалося вакцинувати приблизно 65% дітей. В другому, з 30 листопада по 18 грудня, цей показник зріс до 75%. Однак, лише охоплення вакцинацією 95% дітей може спинити циркуляцію поліовірусу та забезпечити колективний імунітет, аби вберегти країну від поширення невиліковної хвороби.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *