На Черкащині агрометеорологічні умови цілком сприятливі для ранніх зернових і зернобобових та технічних культур

Верхній (10-12 см) шар ґрунту станом на 11.07 на більшій частині території області слабко зволожений, місцями – сухий. Середня за добу температура ґрунту на глибині 10 см становить 22-24º (норма для першої декади липня 23-25°).

Перша декада липня видалась контрастною за температурою та із значним дефіцитом опадів. До 3 липня спостерігалась спекотна суха погода із денними максимумами температури повітря 30-31°. Проте, з 4 липня характер погоди змінився, пройшли короткочасні дощі та відчутно похолодало. Денні максимуми температури повітря не перевищували 25°, вночі температура знижувалась до 9-13°. Завдяки прохолоді відчутно охолонув ґрунт. Перед похолоданням середня температура ґрунту на глибині 10 см становила 27-30°, у кінці декади – 22-24°.

Такі агрометеорологічні умови були цілком сприятливими для дозрівання та збирання ранніх зернових і зернобобових, росту і розвитку пізніх та технічних культур. Так, період спекотної погоди був нетривалим, дія високих температур повітря вдень +30+31° пом’якшувалась їх достатньо інтенсивним зниженням вночі до +17+18°, були відсутні суховійні явища, тривалі періоди бездощів’я та переважно зберігались цілком достатні вологозапаси в ґрунті. Як наслідок, погіршення стану с/г культур не відмічалось. Після спаду спеки покращились умови для формування врожаю картоплі, коренеплодів, відростання трав. Проте, значні перепади температури повітря негативно впливали на овочеві – томати, огірки, баштанні, у яких суцвіття при температурі повітря нижче +15° не утворюються. Підвищена вологість повітря вдень разом з різкими коливаннями температури повітря сприяли розвитку грибкових захворювань на посівах, повідомляє Черкаський обласний центр з гідрометеорології.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.