На Черкащину доставили вакцину проти «Омікрону»

На Черкащину доставили 1680 доз вакцини для профілактики коронавірусної інфекції. Це препарат виробництва BioNTech, адаптований для захисту проти штаму «Омікрон».

Про розподіл вакцини по медичних закладах області та важливість вакцинації проти COVID-19 розповіла заступниця генерального директора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Ольга Мізінова.

На Черкащині нині в більшості випадків виявляють штам «Омікрон».

«Наша лабораторія постійно проводить дослідження. Якщо є позитивні результати — відправляємо на підтвердження у Київ, у лабораторію Центру громадського здоров’я. За результатами цих досліджень у нас області циркулюють саме різновиди вірусу «Омікрон». Вакцина «Омікрон» має аналогічну назву, тому що вона містить у своєму складі ці геноми», — деталізувала Ольга Мізінова.

Кожен центр первинної медико-санітарної допомоги області сам визначав, яка кількість вакцини їм потрібна, відповідно до запитів пацієнтів, додала вона:

«Усі райони замовили цю вакцину. Якщо брати за кількістю, то найбільше їх було для Черкас, 402 дози. Її розподілили на п’ять закладів. Деякі вже отримали».

Всі інші дози розподілили по районах області. Щеплення «омікронспецифічною» вакциною проти COVID-19 проводять безоплатно.

Особливо важливо робити щеплення особам із групи ризику. Це — люди старші 60 років; люди з хронічними захворюваннями; ті, хто мав контакт із хворим на COVID-19, та медичні працівники.

Для отримання щеплення пацієнту необхідно звернутись до сімейного лікаря або педіатра, який після огляду і опитування призначить та організує вакцинацію.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.