На Черкащині запрацювала інтерактивна карта радіаційного фону

Черкаською обласною військовою адміністрацією створено мережу радіаційного спостереження до якої увійшли 66 постів по всій області.

Мережа радіаційного спостереження створена на базі онлайн-ресурсу, що забезпечує автоматизацію й обробку даних суб’єктів радіаційного контролю в Черкаській області та їх візуальне відображення на інтерактивній карті, за посиланням https://www.saveecobot.com/radiation/cherkaska-oblast.

Цей проєкт ініційовано відділом з питань цифрового розвитку та управлінням цивільного захисту Черкаської військової адміністрації і втілений без бюджетних коштів, у співпраці з розробниками громадської організації „Збережи Дніпро“. В ній використані інструменти системи SaveEcoBot, яка вже оброблює інформацію з 362 постів контролю радіаційного стану розташованих на території України.

Відмінність роботи мережі радіаційного спостереження Черкаської області полягає в впровадженому регламенті збору, передачі та обробки показників з постів спостереження.

Враховуючи існуючу ймовірну загрозу радіоактивного забруднення місцевості, яка може розповсюдитись на кілька областей України, інтерактивна карта стану радіаційного фону дасть можливість оперативно оцінити обставини, прийняти рішення та організувати заходи захисту населення.

Інтерактивна карта у вільному доступі, тому кожен може спостерігати за станом радіаційного фону та в разі його підвищення оперативно прийняти рішення.

Наразі тривають роботи із розповсюдження пілотного проєкту по Україні.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.