На Черкащині за випалювання сухостою до адмінвідповідальності притягнули 16 осіб

З початку року в екосистемах Черкащини сталася 131 пожежа. Про це повідомила начальниця сектору агітаційної та пропагандистської роботи центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС України в Черкаській області Оксана Крутоус на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Як вона зауважила, в області утримується найвищий клас пожежної небезпеки. Є ризик збільшення виникнення пожеж на відкритих територіях.

– Основними причинами виникнення пожеж у природних екосистемах залишається порушення вимог під час перебування в лісових масивах, – розповіла області Оксана Крутоус. – Зокрема, самовільне випалювання сухої рослинності, недотримання заходів безпеки під час проведення польових робіт. Загалом 90% пожеж виникає через людську необачність.

З метою забезпечення пожежної безпеки у природних екосистемах рятувальники здійснюють обстеження протипожежного захисту населених пунктів, котеджних містечок, дачних і садових товариств, розташованих у лісових масивах, та прилеглих. Також проводять щоденні рейди населених пунктів, лісосмуг, сільськогосподарських угідь та іншої місцевості. Окрема увага приділяється інформаційно-роз’яснювальній роботі з населенням.

– Одним з ефективних методів моніторингу ситуації з пожежами є застосування БпЛА, – додала Оксана Крутоус. – За їхньою допомогою виявляємо загоряння сухої рослинності на початкових етапах. Окрім цього, під час проведення рейдів за самовільне випалювання рослинності або її залишків до адміністративної відповідальності притягнено 16 громадян.

Пресслужба Черкаської ОВА

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.