На Черкащині видали посвідчення для виїзду за кордон особі без громадянства

У Центрально-південному міжрегіональному управлінні ДМС 47-річний Сергій сьогодні отримав посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон. Все заради того, аби молодших дітей відвезти за кордон та дати можливість навчатися не в умовах війни.

Для отримання статусу особи без громадянства Сергій пройшов багаторічний шлях. Народився в Азербайджані, а в неповнолітньому віці приїхав в Україну, маючи з документів тільки свідоцтво про народження. Отримати паспорт не міг у зв’язку з тим, що не розглядався як громадянин будь-якої держави.

Понад 30 років чоловік прожив у Маріуполі, зустрів супутницю життя, з якою народили трьох дітей. Саме у Маріуполі їх застала війна. У березні 2022 року, взявши родину та сусідів, вирішили виїжджати з оточеного ворогами міста. Так вони опинилися на Черкащині.

Ще на Донеччині чоловік мав намір звернутися до міграційної служби та подати заяву про визнання особою без громадянства, оскільки 24 березня 2021 року Урядом було прийнято постанову «Про деякі питання визнання особою без громадянства». Проте реалізувати свій задум у нього вдалося вже на Черкащині: у листопаді 2023 року його було визнано особою без громадянства та документовано посвідкою на тимчасове проживання в Україні.

Міграційники зазначають, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон мають змогу оформити особи без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, але не мають проїзного документа.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.