На Черкащині очікується похолодання та дощі

Як повідомили в обласному гідрометцентрі, цього тижня Черкащина стане «ареною» боротьби циклонів та антициклонів, тому погода буде мінливою: «температурні гойдалки», які «перекидатимуть» нас то на початок, то у кінець жовтня. Такі температурні контрасти, зокрема середньодобової від 10-11º до 6-7º, будуть супроводжуватися рвучким вітром та баричною «пилою» – атмосферний тиск різко коливатиметься.

У очікується зміна погоди. Атмосферні фронти з північного заходу проявлять себе ДОЩАМИ, а холодне повітря, що надійде в тилову частину циклону в ЧЕТВЕР, обумовить СТРІМКЕ ЗНИЖЕННЯ ТЕМПЕРАТУРИ.

ЗА ПОПЕРЕДНІМИ ОЦІНКАМИ, у найближчі вихідні ініціатива в атмосфері перейде знову до антициклону, який забезпечить ПОГОЖОЮ ПОГОДОЮ та підвищенням температури: вночі до 4-9º, вдень 9-14º.

19 жовтня. Вдень дощ. Температура вночі 4-9º тепла, вдень 12-17º.
20 жовтня. Часом дощ. Температура вночі 1-6º тепла, вдень 4-9º.
21 жовтня. Вночі місцями невеликий дощ, вдень без опадів. Температура вночі 0-5º тепла, вдень 5-10º.

Загалом, цієї восени погода не на боці аграріїв. Якщо в останні роки, дошкуляла ґрунтова засуха, то в поточному – ДОЩІ ТА ПЕРЕЗВОЛОЖЕННЯ грунту. Лише у вересні їх кількість у 1,5-2 рази перевищила норму, затримала посівні та збиральні роботи на 2-4 тижні, одночасно добре наситила ґрунт вологою.

Наразі, ВОЛОГОЗАПАСИ одні із НАЙВИЩИХ за останні 30 років. За такої ситуації, строки сівби озимини в області є найпізнішими, сівба ще триває, а фазовий розвиток посівів значно ВІДСТАЄ ВІД НОРМИ.

Сходи з’явилися лише на вересневих посівах, а це менше 10% від запланованої для сівби площі.

ЗА ДОСТРОКОВИМ ПРОГНОЗОМ, у зимові місяці температура хоч і очікується на 1º вище норми, подальший стан посівів буде залежати від температур у періоди похолодань.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.