На Черкащині очікується перший сніг

Погода на Черкащині продовжує відставати від календаря. Середньодобові температури 8-10º, що на 6-7º вище кліматичної норми та більше відповідають середині жовтня. Причиною теплої аномалії є домінування Атлантики, інформують в обласному гідрометцентрі.

Така погода на півтора тижня затримала перехід середньодобової температури через +5º у бік зниження та подовжила період осінньої вегетації озимих культур. Проте, на тижні ХАРАКТЕР ПОГОДИ ЗМІНИТЬСЯ у бік похолодання.

Робочий тиждень розпочався з поступового зниження температурного фону. Ще у вівторок головним творцем погоди буде антициклон «DEJAN», тому температура вночі 0-5º тепла, вдень 5-10º тепла. В нічні та ранкові години утворюватимуться ТУМАНИ.

З 16 листопада антициклон поступиться місцем циклону з Балтії, атмосферні фронти якого вдень проявлять себе ДОЩАМИ. Температура вночі 0-5º тепла, вдень 3-8º.

Вночі 17 листопада при зниженні температури повітря в холодній тиловій частині циклону очікуємо ПЕРШИЙ СНІГ та МІСЦЯМИ ОЖЕЛЕДИЦЮ. Тож, водіям та пішоходам потрібно бути уважними та обережними .Температура вночі та вдень від 3º тепла до 2º морозу.

За попередніми розрахунками, із 18 листопада, при північно-східному процесі, очікується подальше зниження температури: вночі 2-7º морозу, вдень від 4º морозу до 1º тепла.

В будь-якому випадку, перший прояв зими на Черкащині відбувається саме у листопаді. А на скільки він виявиться тривалим – це залежить від синоптичного процесу конкретного року.

Наприклад, у 2021 році перший сніг випав 24 листопада та пролежав лише 1-2 доби. А поки що – чекаймо, готуємося та утепляємося.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.