На Черкащині створили заказник «Тясминські краєвиди»

157431666_715111089177056_4256724829262577446_oНещодавно, за клопотанням Української природоохоронної групи UNCG, Черкаська обласна рада оголосила про створення ландшафтного заказника місцевого значення «Тясминські краєвиди». Про це повідомили на Facebook-сторінці Української природоохоронної групи UNCG.

Заказник розташовується в долині правого берега річки Тясмин і включає русло, заплаву та схили долини правого берега річки на відрізку течії між селами Степанки Черкаського району та Малий Бузуків, що на Смілянщині.

Ініціатива створення заказника належить місцевим біологам і ми раді допомогти справі збереження природи Черкащини.

Ця територія є природним долинним ландшафтом з добре збереженими лучно-степовими ландшафтами заплави й схилів долини Тясмину. Тут відмічено Угруповання формації ковили волосистої, занесеної до Зеленої книги України. Окрім того, тут представлені типи природних оселищ, занесених до Резолюції 4 Бернської конвенції.

На території також виявлено види тварин, що охороняються на національному й міжнародному рівнях: ящірка зелена, лунь лучний, канюк степовий, деркач.

Створення природоохоронного об’єкту дозволить зберегти природні комплекси та різноманіття флори та фауни території; відновити й покращити заплавні комплекси, що сприятиме охороні вод і розширенню їх захисної ролі, а також відновленню порушеної природної кормової бази фауни. Площа заказника – 30 га.

Крім того, очікується створення заказаника “Дзендзелівський” на Уманщині та національного природного парку “Холодний яр”, які зараз є першочерговими на порядку денному заповідної справи Черкащини, зазначили в Українській природоохоронній групі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *