На Черкащині рекордне тепло зміниться дощами і прохолодами

погодаДо Нового Року залишається все менше часу, а за вікном весняно-осінній пейзаж, і тільки календар нагадує про зиму. Стовпчики термометрів штурмують рекордні для грудня висоти. Як повідомляє начальник Черкаського обласного гідрометцентру, Віталій Постригань, за останні півтори доби зафіксовані температурні рекорди:

  • максимальних температур за повоєнний період спостережень: 22 грудня у Черкасах максимальна температура повітря досягла +12,3° (попередній рекорд на цю дату +9,0° – 1982 р.);
  • середня добова температура +9,6° (+6,6° – 1982 р.) – рекорд для 3 декади та повторення рекорду для 2 декади грудня;
  • сьогодні, 23 грудня вже о 5 годині ранку перевищено максимум температури на цю дату – +10,6° (+10° – 1960 р.) і температура повітря продовжує зростати – на 11 годину було +13,4°.

Причина такої аномалії – Черкащина залишається у теплому секторі атлантичного циклону. Південні вітри закидають в наші широти маси добре зігрітого Гольфстрімом вологого повітря.

За прогнозом, найближчі 3 доби – з вівторка по четвер часом буде дощ. На фоні теплої, вологої погоди спостерігатимуться тумани. Температура вночі 1-6º тепла, вдень 4-9º тепла,. Таку синоптичну ситуацію зумовлять атмосферні фронти хвильового циклону з півдня.

Уже в п’ятницю погоду Черкащини буде формувати холодна частина циклону, тому температура знизиться на 6-8º. Холод змінить фазу опадів, тому чекаємо невеликий мокрий сніг та сніг.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *