На Черкащині посилять заходи щодо попередження пожеж в екосистемах

106107037_265415404554220_4155858306809034296_nЗ початку року на території Черкащини в природних екосистемах виникло 292 пожежі на загальній площі 442,5 га. У лісових масивах уже зафіксували 49 низових пожеж на площі 11,10 га.

Про це повідомили під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, передає пресслужба Черкаської ОДА.

В цілому йшлося про заходи з попередження виникнення пожеж в лісових масивах, торфовищах та сільгоспугіддях області в пожежонебезпечний період нинішнього року.

Враховуючи довгостроковий прогноз погоди на літній період, зростання денних температур повітря, показник пожежної небезпеки в екосистемах області зростатиме. Особливу загрозу це становитиме для лісових масивів і торфовищ.

Водночас заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Рутенко доповів про організацію заходів щодо недопущення виникнення пожеж в лісових масивах, зокрема, про стан техніки, готовність лісопожежних станцій, проведення відповідних заходів, перекриття доріг в лісових масивах та проведення роз’яснювальної роботи щодо правил протипожежної безпеки в лісах.

Комісія також заслухала інформацію про заходи, які проводить особовий склад Управління ДСНС в Черкаській області та їх готовність до пожежнонебезпечного періоду.

За результатами засідання було вирішено:

  • встановити цілодобовий моніторинг природних екосистем для своєчасного виявлення пожеж, забезпечення гасіння загорань на ранніх стадіях виникнення;
  • посилити контроль за станом торфополів та лісових масивів шляхом постійних патрулювань та рейдів із залученням районних служб цивільного захисту та волонтерів;
  • створити резерв паливно-мастильних матеріалів для забезпечення гасіння пожеж;
  • встановити цілодобове чергування працівників лісових пожежних станцій, пожежно-сторожової охорони;
  • області посилити контроль за дотриманням правил пожежної безпеки в лісах та недопущенням випалювання сухої рослинності, проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо заборони випалювання рослинності, відходів та дотримання правил пожежної безпеки та ін.
Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *