На Черкащині планують провести кампанію із імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

сказ лисицяНа території Черкаської області планується проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Про це інформують в управлінні безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області. У жовтні цього року на Черкащині планується розпочати кампанію по пероральній імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
Дані заходи проводитимуться відповідно до Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних заразних хвороб тварин на 2018 рік,задля створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу.
Розповсюдження принад з вакциною відбуватиметься повітряним методом над лісовими та польовими угіддями області, поза територіями населених пунктів та водойм. 
Принада безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку з різким запахом м’ясокісткового борошна. Усередині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу.

Прохання до жителів та гостей області: 

  • при виявленні принад не брати їх руками і не переносити з місця на місце чи забирати додому,
  • застерегти своїх дітей, що у разі виявлення принад з вакциною гратись ними заборонено,
  • не розламуйте та не розбивайте виявлені принади з вакциною.

Довідково:
Сказ – особливо-небезпечне вірусне захворювання, спільне для тварин та людей. При захворюванні вражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі найбільше лисиці, а також єнотовидні собаки, борсуки, вовки та бродячі собаки і коти.
Складна епізоотична ситуація щодо сказу як в Україні так і в Черкаській області вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.
Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області просить, стежити за оновленням повідомлень на офіційному сайті, де буде додатково повідомлено про конкретні дати проведення вказаних заходів.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *