На Черкащині перевірять готовність оперативно-мобільних груп

На Черкащині з 2014 року діє Комплексна програма функціонування та розвитку системи цивільного захисту області, забезпечення мобілізаційної готовності та мобілізації. Її продовжено на 2016-2017 роки. Цьогоріч на реалізацію програми передбачили 3 655 тис. грн., інформує прес-служба Черкаської ОДА.

Як повідомляє в.о. начальника управління цивільного захисту облдержадміністрації Микола Шевчук, нині вже профінансовано 950 тис. грн, зокрема 500 тис. грн на модернізацію регіональної системи оповіщення. До її складу входить виготовлення проекту реконструкції регіональної автоматизованої системи централізованого оповіщення Черкаської області, введення в експлуатацію, а саме: встановлення автоматизованого робочого місця (на 6 телефонних номерів) оперативного чергового на позаміському пункті управління облдержадміністрації з перехватом по цифрових каналах зв’язку двох станцій FМ радіомовлення та першого каналу українського радіомовлення. Окрім того, кошти використано і на придбання речового майна та паливно-мастильних матеріалів.

– Також відповідні Програми прийнято в містах та районах області, якими передбачено виконання аналогічних заходів, – зауважив Микола Шевчук. – Це і створення автоматизованих робочих місць чергових, місцевих матеріально-технічних резервів. Нині автоматизовані робочі місця облаштовані лише в містах Черкаси, Сміла, Звенигородському, Катеринопільському, Уманському, Черкаському та Чорнобаївському районах. Проведення зазначених заходів у повному обсязі наразі не можливе через відсутність фінансування.

– Маємо відпрацювати питання щодо можливості створення таких робочих місць в усіх районах і містах, – зазначив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – Облаштування автоматизованих місць чергових дозволить суттєво скоротити час оповіщення керівного складу цивільного захисту – до 2 хвилин, оскільки воно здійснюється в автоматичному режимі з одночасним доведенням сигналу. Наразі ж доцільною є в цілому перевірка оперативних мобільних груп у регіонах, зокрема готовності в разі виникнення надзвичайних ситуацій особового складу, наявності матеріально-технічних резервів та ін.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *