На Черкащині останні теплі дні для збору овочевих

42186238_2109832572663989_2678739126483681280_nВ цьому році агрометеорологічні умови для проведення сівби озимих зернових в оптимальні строки по всій області на рідкість сприятливі. Адже, за останні 10 років у 8-ми в цей час спостерігалась засуха.Все завдяки рясним дощам в період 8-11.09, які припинили посуху та добре наситили грунт вологою, а за ними і поверненню по літньому теплої сонячної погоди. Така погода дозволяла не тільки сіяти та збирати, а й сприяла швидкій появі сходів озимих зернових, початковому росту та розвитку озимого ріпаку. Проте, вже з 23 вересня характер погоди в області зміниться. Очікуються дощі, а разом з ними і відчутне похолодання. В період 26-28 вересня в окремих районах можливі заморозки на поверхні грунту та поблизу земної поверхні 0-2°.
Дощі сприятимуть поповненню вологозапасів верхніх шарів грунту та утриманню їх на рівні достатніх значень. Проте, через прохолоду, агрометеорологічні умови для початкового росту та розвитку посіяної озимини складатимуться малосприятливо.
Заморозки можуть завдати пошкоджень овочевим (огірки, помідори, перець, баклажани) та баштанним культурам, які вважаються нестійкими до заморозків. Тому ці культури необхідно завчасно зібрати, інформують у Черкаському обласному гідрометцентрі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *