На Черкащині можуть створити Центр розвитку креативної економіки

104179700_267033601409271_7817485662870547811_nЧеркащина може стати одним із трьох регіонів в Україні, де реалізують пілотний проєкт – створять Центр розвитку креативної економіки.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив голова Черкаської ОДА Роман Боднар.

Розмови про подібний центр в області вже були, але далі ця ініціатива не пішла. Зараз маємо унікальну нагоду таки реалізувати проект, адже запит від суспільства є.

Переконаний, що багато хто із вас був у подібних центрах за кордоном. І там ви зустрічали багато україномовної талановитої молоді. Яка, на жаль, все більше починає виїздити туди, де є більш комфортні умови для розвитку.

Мета – спільний проєкт бізнесу, держави та міжнародних партнерів.

Проєкт є некомерційною ініціативою. Його мета – підвищення шансів на успіх талановитої молоді в Україні без еміграції. Учасники проєкту інвестуватимуть в екосистему, яка примножуватиме соціальний капітал області та України в цілому.

Мова йде про усі індустрії та види діяльності, що базуються на інтелекті і творчості: ІТ, виробництво, медіа, різні види мистецтва, надання інтелект-містких сервісів та ін.

У Центрі навчатимуть та консультуватимуть молодь у таких сферах як інформаційні технології, програмування, підприємництво, мистецтво перемовин та презентації, командна робота та і. А також надання сучасної підприємницької інфраструктури для молоді (коворкінги, клаб-офіси, платформа для мікровиробництв) на доступних умовах.

На Черкащині попит на відповідні послуги та можливості є. Однозначно, молодь зацікавлена гідно заробляти власним інтелектом і талантом без еміграції, що якраз можливо в сфері креативної економіки. Тому послуги будуть затребуваними на ринку. Це підтверджують численні переговори із представниками цих галузей в області.

Реалізація проєкту планується на базі будівлі “Політпросвіти” – Черкаського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади.

Для того, щоб дати старт проєкту, потрібне відповідне рішення сесії обласної ради, щоб замовити техніко-економічне обгрунтування проекту за кошти донорів. Але депутати поки рішення не підтримали.

– Ми не можемо втратити багатомільйонні інвестиції та шанс реалізувати таку важливу ініціативу. Днями більш детально представимо проєкт на широкий загал. Сподіваємося, що нам вдасться повернутися до цього питання на позачерговій сесії та знайти консенсус в сесійній залі. Черкащани, нам потрібен такий центр! – зазначив очільник області.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *