Минулого року на Черкащині поновили права 265 неповнолітніх дітей

Органами прокуратури області протягом минулого року вжито ряд заходів, спрямованих на поновлення прав неповнолітніх та представництво інтересів дітей та держави в суді. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Черкаської області.

Упродовж вказаного періоду заявлено 94 позовні заяви в інтересах дітей на загальну суму 14 млн. грн., забезпечено участь у розгляді судами 248 справ, поновлено права 265 дітей. У сфері охорони дитинства забезпечено виконання рішень судів на суму 1,2 млн. грн.

За втручання прокуратури у минулому році попереджено незаконну передачу у приватну власність 2 га землі рекреаційного призначення, родині з дитиною-інвалідом видано ордер на квартиру вартістю понад 309 тис. грн.

У 2016 році прокуратурою до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про 14 кримінальних правопорушень, вчинених у сфері охорони дитинства.

Слід зазначити, що завдяки вжитим скоординованим заходам, рівень злочинності серед неповнолітніх у минулому році зменшився на 25,9% у порівнянні з 2015 роком і складає 126 проти 170 злочинів (по Україні – на 20,6%).

Прокурорами забезпечено процесуальне керівництво у 179 кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх, прийнято участь у судовому розгляді 95 кримінальних проваджень, з них 70 розглянуто судами з ухваленням обвинувальних вироків, постановлено 10 ухвал про застосування примусових заходів виховного характеру, укладено 11 угод про примирення та визнання винуватості.

Факти незаконного затримання та притягнення до кримінальної відповідальності неповнолітніх в області відсутні.

Крім цього, реалізовуючи наглядові повноваження щодо захисту прав і свобод дітей при виконанні щодо них кримінальних покарань та застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистих свобод дітей внесено 43 документи реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 22 посадові особи.

Робота на вказаному напрямі триває.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *