«Ми зробимо все для того, щоб це була остання війна»

Під час війни багатьом людям допомагає віра. Коли життя може обірватися в будь-який момент, ти… Бо війна наближає до межі, яка відділяє життя від смерті. Я це зрозуміла, коли прийшла брати інтерв’ю у настоятеля храму Різдва Святого Івана Хрестителя Михайла Шевчука.

За збігом обставин, тільки-но хотіла задати перше питання отцю Михайлу, як до церкви зайшов військовослужбовець, який хотів освятити хрестик…

Михайло Михайлович Шевчук виріс в релігійній сім’ї. Як згадує сам, з дитинства брав приклад з батьків. Він ставав на коліна поряд з матір’ю перед іконами в хаті і, спочатку неусвідомлено, повторював слова молитви. В неділю разом з сім’єю йшов до церкви і співав разом з батьком у хорі. З приходом радянської влади в західну частину України в 1939 році відбулося масове закриття церков комуністами. Вони не наважувалися вже руйнувати храми – це було в 20-ті, 30-ті роки. Тепер вдавалися до морального тиску – наприклад, влаштовували додаткові робочі дні в церковні свята. Але люди все одно йшли до церкви. Отець Михайло згадує: «Йдучи після церкви в недільний день, ти відчуваєш позитивну енергетику – ти побував на службі Божій. Неділя завжди особлива».

З 2015 року Михайло Шевчук проводить капелансько-волонтерську роботу. Зараз отець Михайло служить капеланом в одній з військових частин Сміли і допомагає нашим захисникам – релігійна громада передає на фронт продукти харчування, засоби гігієни, маскувальні сітки, газові підігрівачі. Отець Михайло закликає громадян допомогти з закупівлею газових обігрівачів нашим бійцям на фронт.

– Як об’єднати Україну, на Ваш погляд?

– Ми можемо об’єднати Україну, якщо будемо любити українську мову, українські звичаї та традиції, поважаючи інші національні меншини, що мешкають в нашій державі.

– Що для Вас значить Україна?

– Для мене Україна – це щасливі мої праправнуки, які живуть в квітучій демократичній Україні. Ми зробимо все для того, щоб це була остання війна з одвічним ворогом. Щоб ні наші діти, ні внуки й правнуки не оглядалися з острахом на північний схід. Молимося за це.

Людмила СКОРОХОД

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.