Мовою цифр: торік Черкащина до країн ЄС експортувала понад третину усіх товарів

ЄСЩорічно у третю суботу травня в Україні відзначається День Європи. Для українців – це, передусім, день єдності з культурою та історією інших європейських країн, символ спільних цінностей і мирної співпраці між націями Європи.

В обласному управлінні статистики розповіли, як співпрацювала Черкащина із країнами Європи. Торік підприємствами та організаціями Черкащини до країн Європейського Союзу загалом було спрямовано 34,5% експорту усіх товарів та імпортовано 29% від загального обсягу імпорту товарів.

Майже 70% експорту товарів до Євросоюзу припадало на Польщу, Нідерланди, Німеччину, Іспанію, Італію, Румунію. Більш ніж 70% товарів, імпортованих з Євросоюзу, надходили з Польщі, Німеччини, Швеції, Австрії, Франції.

Найбільшим попитом у країнах ЄС користувалися продукти рослинного походження (36,1% від експорту до ЄС), деревина і вироби з деревини (15,2%), жири та олії (8,8%).

У структурі імпорту з країн ЄС переважали машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання (29,1%), продукція хімічної та пов`язаних з нею галузей промисловості (15,3%), мінеральні продукти (10,2%), живi тварини; продукти тваринного походження (8,9%).

У загальному обсязі експорту послуг у 2021р. частка країн ЄС склала 35,1%, в обсязі імпорту послуг – 69,7%.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *