Цікава статистика щодо жінок Черкащини

На території Черкаській області за оцінкою проживає 659,4 тис. жінок. В статевому складі населення області жінки мають чисельну перевагу (54,0%), тобто на 1000 чоловіків припадає 1176 жінки. Середній вік жіночого населення Черкащини складає 45,3 років, інформують у головному управлінні статистики у Черкаській області.

Головним призначенням жінки є материнство. За даними обстеження умов життя домогосподарств 93% жінок у віці 15 років і старші народжували дітей, серед них одну дитину народили 52% жінок, дві дитини – 39%, три і більше – 9%. Середній вік матері при народженні дитини складав 27,5 років.

Сумарний коефіцієнт народжуваності, який показує, скільки в середньому дітей народила б жінка при існуючому рівні народжуваності становив 1,231, тобто більшість шлюбних пар в області обмежуються однією дитиною.

Сучасна жінка бере активну участь у всіх сферах життя суспільства: економічній, політичній, соціальній, громадській. Вона прагне задовольнити потреби у самореалізації, забезпечити майбутній день, здобути повагу і визнання своєї компетентності.

На підприємствах, в організаціях та установах області у 2018р. працювало 119 тис. жінок (за даними державного статистичного спостереження з праці по підприємствах та їхніх відокремлених підрозділах з
кількістю найманих працівників 10 і більше осіб), або 55% від загальної чисельності працівників області.
Більшою мірою жіноча праця використовувалась в поштовій та кур`єрській діяльності, де питома вага жінок складала 97% від загальної чисельності працівників, установах охорони здоров’я (82%), закладах освіти
(78%), в текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (77%), функціонуванні бібліотек, архівів, музеїв та інших закладів культури (75%).

Середньомісячна заробітна плата жінок у 2018р. рівнялась 6800 грн, що становить 82% від розміру середньомісячної заробітної плати чоловіків. І така ситуація склалася в переважній більшості видів економічної діяльності.

У загальній кількості пенсіонерів всіх категорій жінки Черкащини – 63%, чоловіків – 37%. Середній розмір призначеної місячної пенсії, з урахуванням компенсаційних виплат і цільових допомог, передбачених
чинним законодавством, пенсіонерів – жінок, які перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду області на 18% менше, ніж у чоловіків.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *