МОРЯКИ КАТЕРА «СМІЛА» ВІРНІ ПРИСЯЗІ

DSC_0691У День народження міста до Сміли приїхали почесні гості із навчального катера «Сміла». У нашому місті командир катера, капітан-лейтенант Юрій Кінаш та його помічник – боцман Василь Іванович вперше. Їх запросив на урочистості секретар міської ради Ярослав Березань.
Доля молодого офіцера та його героїчної команди, яку він очолив у 2012 році, не байдужа смілянам. Катер пережив часи окупації Криму та залишився вірним присязі служити Україні.
Після окупації Автономної Республіки Крим протягом місяця катер перебував у водному просторі півострова, але російський прапор на ньому піднятий не був.
Як і всі українські кораблі, катер «Сміла» намагалися захопити. Увесь цей час екіпаж перебував на судні і тримав оборону. Як розповів капітан, зброю у моряків забрали, тож захищалися брандспойтами та палицями. Окупанти намагалися зламати бойовий дух моряків – постійно приходили погрози захоплення, але ні капітан, ні команда, як і належить справжнім військовим, слабину не дали.
Вони все-таки змогли вивести корабель в Одесу, де він дислокується й нині. Екіпаж катера один із небагатьох, який практично в повному складі вийшов з анексованої території.
Після виходу команда катера сформувалася знову і готова й надалі виконувати завдання, які ставить перед ними держава. Серед членів екіпажу героїчного катера є двоє смілян – матроси.
На запитання, як вдалося витримати увесь той тиск, підтримувати бойовий дух, Юрій Кінаш відповідає притаманне усім захисникам України: «Як не ми, то хто».
Від імені екіпажу катера «Сміла» його капітан передав щирі побажання мирного неба нашому місту, здоров’я і витримки всім смілянам.
– Я впевнений що мир настане, ми зможемо побороти агресора, – впевнено сказав на прощання Юрій Кінаш.
У нашому місті гості побули лише день. Керманич катера та його помічник взяли участь у святкуванні Дня міста та побачили як живе Сміла, ім’я якої носить навчальний катер та його справді смілива команда.

Таїсія СОБОЛЬ

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *