Молодь проти тютюнопаління

frw18 жовтня на зупинках центральної площі міста пройшла молодіжна акцію «Молодь проти тютюнового диму». Цей захід проводився в рамках Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене» за ініціативи Олександра Дем’янка, Голови Правління обласної молодіжної громадської організації «Активна молодь Черкащини» та сприяння відділу у справах сім’ї та молоді, фізичної культури і спорту управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради.

Мета молоді була одна: донести до жителів міста інформацію, що згідно з Законом України від 16.12.2012 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів» забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів: у ліфтах і таксофонах,  у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я, у приміщеннях та на території навчальних закладів, на дитячих майданчиках, у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту, у під’їздах житлових будинків, у підземних переходах, у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, у приміщеннях закладів ресторанного господарства, у приміщеннях об’єктів культурного призначення, у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ, на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів. Окрім цього, забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів: у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності, у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян,  у приміщеннях гуртожитків, в аеропортах та на вокзалах.

Розділившись на групи й охопивши центральні зупинки, члени молодіжного активу за сигналом гучномовця надягли респіратори з антитютюновою рекламою та розповсюджували інформаційні буклети, виступаючи проти пасивного паління та паління в громадських місцях, зокрема, на автобусних зупинках. Адже відомо, що кожна цигарка скорочує життя на 2-3 хвилини, але не менш небезпечним є й пасивне паління, особливо для дітей та молоді – саме воно спричиняє численні бронхіти, пневмонії, астми, серцево-судинні та неврологічні ускладнення. Щороку від пасивного паління помирає близько 600 чоловік. На зупинках молодь також розміщувала наліпки з попереджувальною інформацією про заборону паління та розміром штрафу за порушення чинного законодавства.

Чимало мешканців міста підтримали волевиявлення молоді щодо здорового способу життя, побажали успіхів та звершень у майбутній роботі. Були й такі, що, підтримуючи молодь, припиняли паління. А це вже хоч невеликі, а результати!

Слід відзначити активну участь у акції учнів шкіл № 1, 2, 5, 13, гімназії імені В.Т.Сенатора, природничо-математичного ліцею. Щиро дякуємо молодіжним лідерам за підтримку доброї справи! Подібні акції планується провести й в інших мікрорайонах міста.

Олена Загоруй, головний спеціаліст

відділу  у справах сім’ї  та молоді,

фізичної культури і спорту

управління освіти, молоді та спорту

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *