МІЖНАРОДНИЙ ПРОЕКТ “УКРАЇНА – ПОЛЬЩА”

jcnНещодавно у столиці Польщі Варшаві відбувся міжнародний семінар-тренінг для вчителів, організований Лабораторією Громадянської Освіти «Пошук» Товариства Лева (Львів, Україна) та Фондом «Освіта для Демократії» (Варшава, Польща). Нашу гімназію представляла вчитель Наталія Миколаївна Власик. Головна мета зустрічі – налагодження співпраці між школами України та Польщі у спільних проектах та обмін учнівською молоддю. Учасники семінару презентували свій навчальний заклад і регіон, де він розташований, а також намагалися привабити вчителів-партнерів із польської сторони перспективами співпраці. Юнкор гімназійної газети «Дзвоник» Роман Сенатор дізнавався, чи зацікавилися поляки нашими пропозиціями.

– Наталіє Миколаївно, про що ви розповідали майбутнім партнерам?

– На кожну презентацію було відведено лише по три хвилини, а досягнень у гімназії ой як багато! І шкільне життя вирує! І місто наше таке красиве! Словесній розповіді допомагали роздаткові матеріали (газети, буклети, альбоми) та спеціально виготовлений для цієї поїздки банер. Загалом, на мою думку, тільки два учасники семінару – ми і ще одна польська школа – мали дуже високий рівень представлення, тож досвід гімназії був належно оцінений партнерами.

         – Чому поляки можуть навчити українських учнів та педагогів  і навпаки?

– Під час роботи ми дізналися про особливості у системах освіти України та Польщі, обмінялися думками з досвіду роботи. Враховуючи інтереси навчальних закладів і власні симпатії, визначилися з майбутніми школами-партнерами. Різниця в підході до навчально-виховного процесу може дати креативні для обох сторін результати.

         – Як спілкувалися між собою? 

– З нами працював перекладач. Суттєво допомагала англійська мова, а я вивчала польську в університеті – тож ніяких проблем!

         – Уже визначилися з темою спільного проекту?

– Організатори семінару надали нам можливість проаналізувати готові проекти. Після чого ми заходилися писати заявки на власні, що були б цікаві для фонду, що їх фінансуватиме. Виявилося, що це дуже складна справа, але ми впоралися: досліджуватимемо зі своїми партнерами біографії історичних персон польського походження, які в минулому були власниками Сміли.

         – Найяскравіші враження від семінару і поїздки загалом?

– Кожен учасник отримав диплом міжнародного зразка і гарні перспективи для подальшої співпраці зі школами-партнерами. Програма семінару була насиченою. Працювали зранку до вечора, але знайшли час для екскурсії Варшавою. Гуляли вуличками сучасного міста, бачили Варшавський університет, де тепер навчаються і наші гімназисти. Відвідали Старе Місто (історичну частину), яке частково збереглося, а частково реконструйоване. Красиво!

         – З поверненням, Наталіє Миколаївно! Чекаємо на цікаву роботу!

– Дякую і запрошую гімназистів до проекту.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *