Міжнародне партнерство – шлях до європейського виміру України

2Популяризація іноземних мов та культур як важливих елементів світової цивілізації, підтримка програм вивчення англійської, німецької, французької, чеської, польської та російської мов, розвиток міжкультурного діалогу та зміцнення порозуміння між народами- мета міжнародних проектів, над якими працює колектив школи №3-колегіуму протягом кількох років.
В рамках українсько-чеського проекту “Сміла — європейський вибір” та українсько-польського “Пізнаємо, щоб співпрацювати”, які були започатковані за ініціативи директора школи №3-колегіуму Тетяни Анатоліївни Карло, відбувається науково-дослідницька робота учнів – членів наукового товариства, які досліджують особливості державотворчих процесів як в Україні, так і в інших європейських країнах.
Учасники українсько-американського проекту “Відкритий світ” ставлять за мету забезпечення рівної можливості доступу школярів до якісних навчальних програм незалежно від місця проживання, підвищення якості рівня освіти. Заступник директора Світлана Гаращенко (2012 рік) та вчитель Ганна Цапенко (2014 рік) в рамках цього проекту у складі делегації освітян Черкащини побували у Сполучених Штатах Америки.
З 28 жовтня по 4 листопада учні та вчителі школи №3-колегіуму вкотре брали участь у міжнародному культурно-освітньому проекті, програмою якого було передбачено відвідування європейських міст – Краків, Ополе, Дрезден, Париж, Прага.
Найважливішим результатом нашої діяльності на даному етапі є те, що учасники проектів стають студентами вищих навчальних закладів Європи, зокрема, Польщі, адже протягом останніх років випускники школи №3-колегіуму продовжують успішно здобувати освіту у Кракові, Жешуві, Ополе, Варшаві.
Підготовка до участі школярів у міжнародних проектах в нашому закладі розпочинається з початкових класів. Учні 4-х класів школи №3-колегіуму ось уже другий рік вивчають такі курси, як «Маленькі українці подорожують країнами Євросоюзу», «Абетка театрального мистецтва» тощо. На уроках англійської мови, музичного та образотворчого мистецтва, на заняттях хореографічного гуртка молодші школярі знайомляться з художніми та музичними творами різних країн. На нашу думку, міжнародне партнерство є шляхом до поліпшення якості освіти та європейського виміру України.
Саме цьому питанню був присвячений семінар учителів початкових класів міста, який пройшов у школі №3-колегіумі 17 грудня. На початку роботи заступник директора Олена Золотоверха презентувала учасникам семінару систему діяльності закладу щодо реалізації міжнародних проектів, розповіла про результативність роботи вчителів початкових класів.
Продовжився семінар незвичайною віртуальною подорожжю, під час якої всі його учасники змогли побувати у Великобританії, Франції, Австрії, Польщі. Проводили подорож вчителі початкових класів Ольга Бурська, Ольга Чорнобай, Наталія Маценко. Цікаві пісні-розминки англійською мовою, дефіле шкільної моди, визначення аромату парфумів, ігри «Вірю-не вірю», «Відгадай мелодію», «Знайди пару» та інші цікаві форми роботи, в яких взяли активну участь всі учасники семінару, занурили їх в атмосферу країн Європи, дозволили поглибити свої знання, розширити власний методичний арсенал та стали яскравим мазком у педагогічній палітрі вчителів школи та міста.
Закінчилось проведення семінару кавою-брейк, під час якої всі гості, завідувач міського методичного кабінету Валентина Руденко, методист Світлана Сигида дали високу оцінку проведеним формам роботи та подякували нашому закладу за гостинність.
Олена Золотоверха,
заступник директора школи №3-колегіуму

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.