Міжнародна проектна діяльність школи-колегіуму

4Популяризація іноземних мов та культур як важливих елементів світової цивілізації, підтримка програм вивчення англійської, німецької, французької, чеської, польської, російської та молдовської мови, розвиток міжкультурного діалогу та зміцнення порозуміння між народами — мета міжнародних проектів, над якими працює колектив школи №3-колегіуму протягом кількох років.
В рамках українсько-чеського проекту “Сміла — європейський вибір” та українсько-польського “Пізнаємо, щоб співпрацювати”, які були започатковані за ініціативи директора школи №3-колегіуму Тетяни Анатоліївни Карло, відбувається науково-дослідницька робота учнів – членів наукового товариства, які досліджують особливості державотворчих процесів як в Україні, так і в інших європейських країнах. А робота учнів та вчителів школи-колегіуму в інших міжнародних проектах дозволяє розширити «кордони» досліджень за межі Європи. Зокрема, у 2014-2015 н. р. Максим Радченко, учень 10-Б класу, вивчав правові аспекти середньої освіти на прикладі міста Сміла та міста Ньютон. Ця робота посіла І місце на міському та ІІІ місце на обласному етапах конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.
Учасники українсько-американського проекту “Відкритий світ” ставлять за мету забезпечення рівної можливості доступу школярів до якісних навчальних програм незалежно від місця проживання, підвищення якості рівня освіти. Тому на базі школи-колегіуму проводиться навчання вчителів за 10 версією «Intel. Навчання для майбутнього», педагоги активно створюють електронні освітні ресурси, обмінюються досвідом під час проведення семінарів та круглих столів. Заступник директора Світлана Гаращенко (2012 рік) та вчитель Ганна Цапенко (2014 рік) в рамках цього проекту у складі делегації освітян Черкащини побували у Сполучених Штатах Америки.
З 16 по 23 грудня учні та вчителі школи №3-колегіуму вкотре брали участь у міжнародному культурно-освітньому проекті, програмою якого було передбачено відвідування європейських міст – Краків, Ополе, Дрезден, Париж, Прага, а також відвідування парку розваг Дісней Ленд у Парижі.
Метою візиту було продовження ознайомлення з мовою та культурою країн Європи, історією виникнення Європейського Союзу, здобутками європейської демократії, ознайомлення з можливістю та умовами навчання у вищих навчальних закладах країн Європи, отримання початкових навичок володіння польською мовою, розширення світогляду юних громадян, формування активної громадської позиції, спрямованої на встановлення в Україні європейських стандартів життя, навчання та праці.
Такі візити у рамках цього проекту відбуваються постійно, і географія цих подорожей країнами Євросоюзу дуже різноманітна. Наші колегіанти та вчителі побували в Польщі, Чехії, Словаччині, Франції, Німеччині, Італії, Австрії, Швейцарії, Угорщині, Голландії. Активну участь у реалізації завдань цього проекту беруть батьки, адже без їхньої підтримки та допомоги було б важко здійснити такі цікаві та насичені враженнями подорожі.
Результатом роботи над проектами є налагодження контактів, які і в майбутньому дозволять нам розробляти та здійснювати нові партнерські проекти. Та найважливішим результатом нашої діяльності на даному етапі є те, що учасники проектів стають студентами вищих навчальних закладів Польщі, адже протягом останніх років випускники школи №3-колегіуму продовжують успішно здобувати освіту у Кракові, Жешуві, Ополе, Варшаві.

Світлана Рогач,
керівник прес-центру школи №3-колегіуму

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.