Меторологи розповіли, якої погоди чекати на Смілянщині у другій декаді лютого

погодаЗа даними метеостанції Сміла, під впливом західного циклону Смілянщина в 1 декаді лютого опинилася в найбільш теплій його частині – теплому секторі. Південні повітряні течії, які встановилися в усій товщі атмосфери, посили потепління, тому позитивні середньодобові температури підвищувалися на 5-7º вище кліматичної норми. Така погода спричиняла танення снігу, відтавання грунту та руйнування льодових явищ на водних об’єктах. Надходження тепла та висока вологість повітря провокувала утворення туманів.

Загалом, середня декадна температура більше відповідала 2 декаді березня. У найхолоднішу ніч мінімальна температура повітря знижувалась до -7°, поверхня снігу охолоджувалася до -9°.

 

Консультація погодних умов на другу декаду лютого 2019 року

За консультацією синоптиків, початок декади досить теплий з температурним фоном вище багаторічних показників на 3-4º, що зумовлено  надходженням теплого повітря з півдня. Впродовж декади очікується один випадок суттєвих опадів – 12 лютого, коли циклон з Балкан проллється на Смілянщині значним дощем та мокрим снігом на фоні температури повітря від 1º морозу до 4º тепла. Невеликий сніг продовжиться ще вночі 13.02 при температурі 0-5º морозу. Надалі до кінця періоду погоду формуватиме європейський антициклон, тому суттєвих опадів не очікується. Температура повітря очікується вночі 1..6º морозу, в найхолодніші ночі 14-15 лютого до 3-8º морозу, денні температури утримаються в межах від 2º морозу до 3º тепла.

Радіаційний фон у Смілі становить 12 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *