Метеостанція Сміли: березень в цілому очікується теплішим ніж звичайно та з опадами

За даними метеостанції Сміла календарна зима 2016-2017 років в цілому, на Смілянщині видалась з температурним фоном в межах норми та з кількістю опадів менше від норми. Середня температура повітря за зиму становила 3,7° морозу.
За прогнозом синоптиків березень, в цілому, очікується тепліше звичайного із кількістю опадів у межах норми. Середня температура повітря за місяць прогнозується +3,0° при нормі +0,4°, кількість опадів 32 мм, при нормі 33 мм. Середня температура повітря перших 10 днів березня на Смілянщині перевищить кліматичну норму на 8-10º.
Погода випередить календар майже на місяць, середня добова температура повітря більш відповідатиме кінцю березня, що зумовить швидке підсихання верхніх шарів грунту і дозволить вже в кінці першої декади місяця приступити до початку весняної сівби. До того ж, вже на початку місяця достатньо висока середньодобова температура повітря дозволить виконувати ремонт дорожнього покриття. Проте, як буває в ранні весни, та очікується в цьому році – раннє тепло не надійне. Вже в середині місяця можна розраховувати на вторгнення арктичного повітря, що зумовить зниження температури повітря до кліматичної норми, тому не дивлячись на теплий початок березня говорити про закінчення опалювального періоду зарано. З огляду на це, масове розгортання посівної кампанії очікується не раніше третьої декади березня.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *