Метеорологи розповіли, коли на Черкащині стане відчутно «перший подих зими»

Погода-6Попереду останній місяць осені, який неспішно котиться у зиму. Це місяць довгих і темних ночей, тому все відчутніше дихає холодом. Температури вдень ще позитивні, але вночі вже переважають морози.

За інформацією Черкаського обласного гідрметцентру, середня місячна температура повітря становить 2,1º. На перезміні сезонів характер погоди нагадує маятник з великою амплітудою коливань. Так і листопад – буває аномально теплий (середньомісячна температура +9º у 2010 р.), або аномально холодний (-6º у 1993 р.).

Абсолютний максимум температури повітря +28,8° був зафіксований ще у 1926 році в Умані, абсолютний мінімум відмічений у Смілі на рівні 24,4° морозу у 1999 році. Найбільш сухий листопад був у 2011 р., коли випало всього 3,1 мм, а найбільш дощовий – 166,9 мм – у 1952 р.

Листопад 2018 року очікується з кількістю опадів і середньомісячною температурою які відповідають кліматичній нормі. Так, середня температура прогнозується +2,5° при нормі +2,1°, а кількість опадів 39 мм при нормі 42 мм.

При цьому, «перший подих зими» може відбутися вже у першій декаді місяця, потім осіннє тепло повернеться і остаточно зимовий режим погоди встановиться у період 18-22.11. погода у листопаді очікується контрастною: середньодобові температури повітря можуть коливатися від 4º морозу до 10º тепла, абсолютний мінімум 10º морозу, абсолютний максимум 15º тепла. Основну порцію опадів слід очікувати у 3-ій декаді місяця.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *