Метеорологи прогнозують на Черкащині цьогоріч щедрий врожай

урожайЦьогорічний червень продовжував тішити помірними температурами та періодичними зливовими дощами. Показники температур відповідали оптимальним значенням для рослинності, що зумовило активний розвиток теплолюбних та городини.

За такої погоди, на більшості площ території області вологозапаси ґрунту залишаться на достатньому рівні під усіма культурами і на рівні найвищих значень для останніх років.

Лише на окремих площах південно східних районів, під озимою пшеницею, в якої завершився критичний період розвитку до вологи, відмічалося їх зниження до критерію ґрунтової засухи – менше 50 мм у метровому шарі. Проте, після визначення кількості продуктивної вологи у грунті, у цьому районі подекуди пройшли значні дощі, тож є надія на їх покращення.

Не пощастило господарствам, де відмічалися значні зливи, сильні пориви вітру, град, та виникали умови для полягання посівів, пошкодження плодів фруктових дерев, городини. На щастя, таких площ в області не багато. В масштабах області критичних умов для зниження врожайності не спостерігається.

Втім, за такої погоди добре ростуть і бур’яни, шкідники (на городніх дошкуляє попелиця) та грибкові хвороби. Тож метеорологи радять подбаи про захист сільгоспкультур, щоб не втратити майбутній врожай.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *