Метеорологи проаналізували погоду у другій декаді місяця і розповіли, якою буде погода до кінця тижня

За даними метеостанції Сміла, погода другої декади червня на Смілянщині характеризувалася  липневою температурою. Шість днів спостерігалися типово літні короткочасні дощі, які майже завжди супроводжувалися грозами та 15.06 – шквалом з поривом до 18 м/с.

Середньодекадна температура повітря становила 22,6°, що вище норми на 5° . Максимальна температура повітря впродовж декади була від 27° до 30°.  Мінімальна температура повітря в найхолоднішу ніч 11.06 знижувалась до 10°. Опадів за декаду випало 27,3 мм – 90% від норми. 

 Агрометеорологічні умови декади – відсутність спеки, суховіїв, низької вологості повітря, періодичні опади, які не давали розвинутися ґрунтовій засухі на Смілянщині, були цілком задовільними для росту і розвитку більшості сільгоспкультур. Погодні умови декади не перешкоджали проведенню польових робіт по догляду за посівами (прополка, проріджування  просапних).

Прогноз погоди: сьогодні найвище в році сонце та малохмарне небо сприятимуть інтенсивному прогріванню підстильної поверхні. Вдень очікується спека 30+32º! Проте, така стабільна сонячна суха погода, яку формує виступ Азорського антициклону, у суботу змінить свій характер – місцями пройдуть дощі, відбудеться зниження температурного фону, Це буде пов’язано з тим, що Україна зазнає впливу холодної тропосферної улоговини з Арктики.

Радіаційний фон у Смілі  становить 12 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

Нагадуємо, що в період 10:00-16:00 год. знаходитися на відкритому сонці край небезпечно! У цей час можливі теплові та сонячні удари. Захищає від високих температур повітря легкий просторий одяг та періодичні обливання водою. Не треба допускати зневоднення організму. Не нехтуйте цими простими правилами! Ставтеся уважно до свого здоров’я!

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.