Медики екстренки надають допомогу жителям деокупованих територій

За ініціативи Міністерство охорони здоров’я України Віктор Ляшко та підтримки ВООЗ World Health Organization (WHO) почали формуватися команди медицини катастроф, відповідно до міжнародних стандартів.

Це бригади, які відповідають за чітке реагування у разі подій природнього, техногенного характеру чи інших надзвичайних ситуацій, в т. ч пов’язаних з військовими діями. Зараз однією з важливих функцій таких бригад є забезпечення належної медичної допомоги жителям деокупованих територій.

Перші виїзди бригад вже відбулися. Так, представники Черкаського центру ЕМД виїздили в Кочубеївську громаду Високопільського району Херсонської області, де розпочали прийоми та виклики громадян.

Зірвані мости, часом важкопрохідні дороги, та наші медики приймають пацієнтів у пристосованих умовах: вцілілих приміщеннях або ж у автівках швидкої.

За перші три доби за допомогою звернулися близько 60-ти осіб. За день медики приїздять у кілька населених пунктів, в яких проживають не так і багато громадян (в деяких 40 осіб, десь – 60, а в деяких і всього десять). Насправді більшість цих звернень потребували лише консультації, а не надання екстреної допомоги, інколи – корегування лікування.

Переважно це літні люди, які не мають рідних, або ті, хто доглядають за хворими. Але вони чекають приїзду медиків і з вдячністю реагують на отриману медичну допомогу.

У медиків завжди достатньо роботи, але вони завжди намагаються максимально допомогти тим регіонам, які потерпали від російської окупації.

– Сподіваємось, що вже скоро у такі деокуповані села почне повертатись життя, зазначили в обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини карастроф.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.