Майже 96 тисяч українців через війну тепер наново налагоджують життя на Черкащині

Черкащина стала майже для 96 тисяч громадян прихистком. Про те, як допомагають в області ВПО, розповіла на брифінгу в медіацентрі перша заступниця начальника ОВА Наталія Кравченко, передає пресслужба Черкаської ОВА.

Із початку повномасштабної війни Черкащина прийняла 283,4 тис. вимушених переселенців. На обліку в Єдиній інформаційній системі в області перебуває 145 тис. осіб, із них 134 тис. – з початку повномасштабної агресії рф проти України.

– З перших днів область включилася в роботу, аби надавати максимальну підтримку тим, хто прибував на Черкащину, – розповіла перша заступниця очільника області Наталія Кравченко. – Допомагали нам у цьому наші громади, волонтери, громадські організації. Великі міжнародні донори, з якими співпрацюємо і зараз, надавали підтримку з формуванням гуманітарних наборів і речей першої необхідності. Також разом із нашими партнерами маємо можливість і зараз покращувати умови проживання для ВПО.

У червні минулого року на Черкащині створили Координаційний центр підтримки цивільного населення. Він опікується ВПО, ветеранами, їхніми родинами, молоддю та дітьми. Такі штаби працюють у кожній громаді. Також утворена Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при обласній державній адміністрації. Аналогічні ради ВПО утворені в усіх районах області та 15 територіальних громадах.

– Всі вимушені переселенці, які нині проживають на Черкащині, отримують належний соціальний супровід та підтримку, – зауважила Наталія Кравченко. – Це ж стосується і передбачених законодавством соціальних виплат. Зокрема, 26 січня цього року Уряд ухвалив деякі зміни до постанов КМУ щодо виплат допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Так, виплату допомоги всім ВПО, які отримували її до 1 лютого, автоматично буде продовжено до 1 березня без додаткового звернення. З 1 березня 2024 року виплати для ВПО буде продовжено для більшості нинішніх отримувачів виплат – тих ВПО, які належать до найбільш вразливих категорій громадян. Всі запити на навчання у закладах освіти чи в закладах дошкільної освіти задоволені 100%.

В області спрямовуватимуть зусилля на те, аби максимально інтегрувати ВПО до громад.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.