«Математика в світі великих тварин»

readmsgСаме під такою назвою довготривалого проекту проходить цикл занять гуртка «Цікава математика» (керівник Коломиза Наталія Миколаївна) Смілянської спеціалізованої школи №5.
На першому занятті за темою «Великі кішки» найактивніші гуртківці Гладиш Максим(7-Б клас), Міщенко Софія(7-Б клас), Петренко Максим(7-А клас), Строгецька Ірина(7-А клас) запропонували до розв’язування дітям власно складені задачі за фактами із життя тварин, ознайомили із цікавими розповідями- презентаціями. Члени гуртка «Цікава інформатика» (керівник Кірієнко Інна Вікторівна) Пасіченко Влад та Демідовський Артем (учні 9-Б класу) створили вікторину «Найрозумніший». Наймолодші гуртківці, учні 4-А класу (класний керівник Левченко О.О.), підготували газети «Світ тварин», фотовиставку з улюбленцями, організували виставку тварин. На занятті гуртка почесним гостем став лікар-ветеринар Кущенко Євген Вікторович, який багато цікавого розповів з власного досвіду, дав відповіді на запитання дітлахів, навів приклади необхідності вивчення математики в школі.
Свою проектну роботу гуртківці продовжили під час осінніх канікул. «Тварини-машини» – назва наступної презентації проекту. Діти двома групами старшокласників та початківців відвідали конезавод м. Жашкова . Багато цікавого побачили та почули з вуст екскурсовода про життя коней-красенів. Вже на території заводу діти складали задачі стосовно обчислювання років життя коней, кількості корму, необхідного тварині на добу, площі проживання тварин. Учні побачили як тренуються коні у манежі та на тренажері, долають бар’єри. Школярі мали змогу погладити коней, пригостити їх солодощами, покататися верхом та пограти на території заводу в боулінг.
Крім того, гуртківці відвідали каньйон смт. Буки. Дивовижна природа вразила неповторною красою. Огляд місцевості почали з плотини, де була побудована одна із перших ГЕС на Україні. На оглядовому майданчику побачили гарні види на водопад, вир, розвалини вітряка та міст. Далі від водопаду рухалися повз річки Гірський Тікич, спостерігаючи за вражаючими краєвидами, знайомилися із скалами та історією походження каньйону.
Ще однією цікавинкою екскурсійного дня було відвідування історико-краєзнавчого музею м. Шпола. Різноманітні вишиті рушники, знаряддя праці, ткацький верстат, старовинний посуд, перші радіо, магнітофон, радіола, комп’ютер, гроші країн світу побачили діти в музеї та з вуст екскурсовода почули як всіма цими речами користувалися наші предки. Діти побували в залах пам’яті Великої Вітчизняної війни та війни в Афганістані, побачили особисті речі солдат та їх командирів.
Усі моменти проведених екскурсій тісно перепліталися з вивченим теоретичним матеріалом шкільної програми. Вдало організована подорож дала змогу вчителям та екскурсоводам показати тісний зв’язок математики, історії, біології, географії, українознавства з повсякденним життям та практичним застосуванням придбаних знань. Корисно і цікаво! Тепер гуртківці готують фотоколаж з «цікавинками» побаченого та новими задачами курсу математики. Незабаром наступна презентація проекту. Тож успіхів та натхнення творчим вчителям та учням!

Ми побували у каньйоні
І бачили великі скали.
Одну тримали у долонях
Від вражень уночі не спали.

Лебединська Л.І., педагог-організатор

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.