Майже у 50% перевірених об’єктів на Черкащині виявили порушення санітарних норм та правил

Впродовж 2018 року працівники Держпродспоживслужби області під час державного санепіднагляду провели 712 планових та позапланових перевірок та взяли участь у 2577 комісійних перевірках, зокрема, у загальноосвітніх, дошкільних навчальних закладах, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, лікувально-профілактичних закладах, джерел централізованого водопостачання, сільськогосподарських, промислових підприємств та ін.

Майже у 50% перевірених об’єктів виявили порушення санітарних норм та правил. Зокрема, у лікувально-профілактичних закладах – 17% (мм. Умань, Сміла, Уманський, Тальнівський райони), підприємств централізованого водопостачання – 81% (мм. Умань, Сміла, Черкаський, Чигиринський райони), дошкільних навчальних закладах – 61% (мм. Черкаси, Сміла, Умань, Уманський, Смілянський, Кам’янський райони), загальноосвітніх навчальних закладах – 64 % (мм. Черкаси, Умань, Уманський, Золотоніський, Звенигородський райони), закладах оздоровлення та відпочинку для дітей – 29% (Жашківський, Золотоніський, Смілянський, Звенигородський райони), сільськогосподарських підприємствах – 54% (Уманський, Лисянський, Смілянський райони), промислових підприємствах – 32% (мм. Сміла, Черкаси, Умань).

У Черкаській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби впродовж 2018 року дослідили понад 1200 проб питної води з централізованих та з децентралізованих джерел водопостачання за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками, 100 проб води поверхневих водойм за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками, більш як 1300 проб готових страв та харчових продуктів, 7200 гігієнічних змивів. Не відповідали гігієнічним вимогам 14,7 % проб питної води за санітарно-хімічними та 1,7 % за мікробіологічними показниками, 9% проб води поверхневих водойм за санітарно-хімічними та 12 % за мікробіологічними показниками, 1,3 % проб готових страв за мікробіологічними показниками, 0,4% гігієнічних змивів.

За результатами проведених перевірок за виявлені порушення санітарного законодавства на посадових осіб накладено 24 штрафи, за матеріалами Держпродспоживслужби притягнуто до дисциплінарної відповідальності 117 працівників. За пропозиціями Держпродспоживслужби власниками об’єктів знято з реалізації майже 800 кг недоброякісної продукції, організовано проведення позачергового гігієнічного навчання з прийняттям заліків фахівцями Держпродспоживслужби 1602 працівників.

За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.