Ліцеїсти можуть з гордістю заявити: “Ми – українці, а, отже, ми – європейці”

29-30 березня 2016 року на базі НВК №141 ОРТ «Освітні ресурси та технологічний тренінг» м. Києва пройшла XVIІ Всеукраїнська конференція учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО «Українсько-європейські ініціативи в освітньому просторі: ціннісна парадигма».

Наш ліцей на Конференції представляли координатор проекту асоційованих шкіл ЮНЕСКО у закладі, керівник команди, Світлана Лісова та двоє учнів: президент ліцею Дмитро Чубін та президент євроклубу Олександра Черненко.

Метою конференції було залучення учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО до конструктивної дискусії щодо шляхів формування стійкої ціннісної парадигми, яка є універсальною як для українського, так і для європейського світу.

Більше 50 навчальних закладів України отримали можливість презентувати свій досвід з окресленої проблематики та запропонувати власні шляхи прискорення євроінтеграційних процесів.

Протягом першого дня робота тривала відповідно до обраних секцій.

Дмитро Чубін працював у секції, яка розглядала питання цінності свободи як вияву національної ідентичності та права на свободу вибору в освіті: світовий досвід та українські реалії. У підсекції – Національні особливості реалізації свободи вибору в освіті в країнах ЄС та в Україні – він захищав свою точку зору щодо реалізації права на свободу вибору як у державі, так і у своєму навчальному закладі. А під час вернісажу каліграм “Я – українець, я – європеєць” презентував власний вірш про свободу, зображений у вигляді птаха як символу свободи.

Саша Черненко працювала у секції “Діалог і взаємодія європейських та українських духовних цінностей як основоположних принципів європейської інтеграції”. А свій виступ у підсекції “Діалог і взаємодія європейських та українських цінностей: приклад позитивної практики у світі” побудувала на основних принципах: доброти, толерантності, взаємодопомоги, взаєморозуміння та взаємопідтримки. А під час практичної частини, що полягала у подорожі лабіринтами культурознавчої квест-кімнати “Навколо світу за 40 хвилин”, презентувала колаж, сюжети якого розкривали культурні особливості різних європейських країн та України.

Другий день XVII Всеукраїнської конференції асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні розпочався пленарним засіданням та звітом роботи секцій.

Під час відкритого мікрофону “Дві цивілізації – два погляди на світ” учасники кожної делегації мали проаналізувати відмінності двох культур: мусульманства та християнства і віднайти шляхи гармонізації суспільного та міждисциплінарного просторів.

Цього ж дня учасниками було ухвалено проект Резолюції конференції.

Особливо знаковим видалосяся проведення конференції такого формату напередодні прийняття нового Закону про освіту, на чому під час свого виступу наголосив заступник Міністра освіти і науки України Павло Кузьмович Хобзей, якому діти і передали Резолюцію. Він зазначив, що пропозиції учасників конференції щодо вдосконалення українського освітнього простору суттєво перегукуються з тими положеннями, про які йтиметься на порядку денному під час голосування за цей закон. Отже, актуальність питань, які діти піднімали під час роботи секцій, не викликала сумніву.

А завершив другий день роботи конференції неперевершений вокально-хореографічний спектакль «Під одним небом», який подарували усім присутнім студенти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв України.

Переможців було нагороджено, усі учасники отримали сертифікати, а організатори конференції – подяки.
Два дні плідної і творчої роботи пролетіли неначе одна мить. Залишилося лише переосмислити почуте, перейнятися побаченим і продовжувати втілювати на практиці те, що допоможе кожному з гордістю сказати: «Я – українець, а, отже, я – європеєць».

За матеріалами Смілянського природничо-математичного ліцею

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.