Ліцей «Лідер» – партнер міжнародного масштабу

60044401_990811054456835_408319216526032896_oКоманда ліцеїстів відправилася у довгу подорож до сусідньої країни – Польщі з метою участі у тристоронньому Міжнародному проекті на складну і дуже актуальну тему «Мої права – твої права. Я розумію і приймаю».

Цього року змогу приймати почесних друзів із України та Німеччини мало містечко Чарнков, що у Північно-Західній Польщі. Із місцем проведення визначилися ще рік тому, коли у нашій рідній Смілі ліцей «ЛІДЕР» став місцем проведення проекту у 2018 році. 

Дорога була неблизька… Діставшись до Львова, який зустрів ліцеїстів справжнім весняним дощем, – учасники відправилися у намічену подорож.

20 годин у дорозі…9 з яких – очікування своєї черги на польському кордоні – і ліцеїсти-учасники проекту під вечір 6 травня дісталися до містечка Чарнкова, де відразу зустріли старих друзів, що були учасниками проету у 2015, 2016, 2017 та 2018 роках… Емоції дітей-смілян та учнів школи Чарнкова неможливо описати словами. Це варто було б побачити на власні очі!

Згодом до школи під’їхав автобус із групою дітей із Німеччини, які також розпочали спілкування – із дружніх обіймів!

Після вечері у школі відбувся короткий брифінг, де учасників проекту ввели в курс справи та ознайомили з програмою на найближчий тиждень. Сидячи у колі, учнів знайомили із їхніми «host-family» – приймаючими сім’ями. Ліцеїсти проживали у польських сімях, що дозволило набагато більше дізнатися про культуру, захоплення та погляди наших друзів, адже спілкування – це запорука успіху. Звичайні прості екскурсії до країн Європи та й не тільки, на жаль, не мають такого великого впливу на людину. Насолоду приносить саме живе спілкування із представниками інших країн.

Наступний день розпочався із цікавої подорожі до міста Ґданська, що розташувалося на півночі Польщі. Саме звідси починалась Друга світова війна, і саме у цьому місті розпочалося падіння комуністичного режиму… Ліцеїсти мали змогу відвідати Європейський Центр Солідарності, що побудований із частин величезних кораблів… 

Учасники проекту працювали у двох групах: одні досліджували порушення прав людей під час ІІ Світової війни, а інші ознайомилися з історією громадянського руху опору “Солідарність» та Amnesty International – глобального руху, що об`єднує понад 7 мільйонів людей в 150 країнах світу за припинення порушення прав людини. Пізніше, коли обидві групи об’єдналися в одне ціле, відбувся воркшоп, під час якого учасники мали змогу висловити свою думку щодо означеного питання.

Ґданськ вражав і зачаровував. Відвідування музею Другої Світової війни -найбільшого історичного музею Польщі та одного з найсучасніших музеїв Європи, справив величезне враження на ліцеїстів. Оригінальна архітектурна споруда вміщує цікаві експозиції, головна з яких розташована на найнижчому рівні -14 метрів під землею. З допомогою аудіогіда, переходячи із зали до зали, занурюєшся в атмосферу найтрагічніших сторінок історії Європейських народів, дивишся фрагменти документальної хроніки, слухаєш жахливі спогади очевидців кривавих злочинів та приниження людської гідності і подумки промовляєш: «Ніколи знову! Нехай ніколи не повторяться ті жахіття…».

День четвертий. Підготовка до вуличного маршу «Мої права, твої права – я розумію і поважаю». Інтерв’ю для польського телебачення, створення спільної музичної композиції “Together for human rights”, а увечері -традиційний пікнік з приймаючими родинами.

В останній день роботи учасники проекту вийшли на вулицю міста Чарнкова і розпочали марш-заклик до людей з метою просвітити їх і занурити у нагальні проблеми людства задля їх вирішення! Марш проходив до центру міста, де учасники проекту заспівали свої пісні, які склали напередодні, а на завершення, уже традиційно станцювали три танці, що протягом останніх 7-ми років супроводжують ліцеїстів у Міжнародних проектах!

Хвилини прощання були найтрепетнішими… Тисячі спільних фото, обійми, спів пісень, сльози розставання – усе це створювало неповторну атмосферу, яка об’єднує цілі покоління і нації. Ось вона – справжня робота. Ось він – результати. Лише такі животворчі проекти дають змогу учням побачити справжнє життя інших народів та національностей, дізнатися нове про їхню культуру, поспілкуватися задля розвитку нашої рідної України!

Наступна зустріч вже зовсім скоро – за рік у Рені, що у Німеччині. Величезна подяка вчителю англійської мови нашого ліцею Тетяні Євгенівні Ярмиш, яка кожного дня працює задля розвитку не лише свого навчального закладу, а й Міжнародних відносин України!

Ми горді тим, що саме наш ліцей має змогу представляти Україну на такому високому рівні – у Міжнародних проектах, де піднімаються та обговорюються нагальні проблеми людства, віднаходяться шляхи до їх вирішення! Саме за такими проектами – МАЙБУТНЄ!

Прес-центр ліцею «ЛІДЕР»

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.