Лісівники та рятувальники проводять рейди у лісах Черкащини

1-1Протипожежні профілактичні рейди належать до найбільш дієвих попереджувальних заходів для недопущення загорань у лісових масивах. Практично усі лісові пожежі виникають через людську необережність, недбалість та через порушення правил пожежної безпеки в лісах України. Тож здійснення роз’яснювальної роботи з місцевим населенням під час пожежонебезпечного періоду триває постійно, інформують у Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Днями був проведений спільний рейд лісівників та рятувальників у приміських лісах обласного центру. Ліси поблизу Черкас чи не найбільше потерпають від загорань через велику рекреаційну навантаженість. 

Окрім роз’яснювальної роботи з відпочиваючими та відвідувачами лісових масивів, роздавання протипожежних листівок, під час рейду оглянули агітаційні аншлаги, білборди, стан мінералізованих смуг, перекриття позапланових лісових доріг.

Перевірили, як працює Лісовий патруль, що розпочав свою роботу у держлісгоспах Черкащини на початку травня 2018 року. Це п’ять позашляховиків “Ford Ranger”, устатковані лісопожежними модулями, квадрокоптерами, GPS-трекерами, радіостанціями, пожежним інвентарем. Патрульні автомобілі функціонують у Золотоніському, Канівському, Смілянському, Чигиринському, Черкаському держлісгоспах. 

Цьогоріч держлісгоспи провели догляд за 3500 кілометрами мінералізованих смуг та створили нових – 1200 кілометрів.

Загалом у цьому році у держлісгоспах області провели 210 рейдів з метою профілактики та недопущення порушень правил пожежної безпеки в лісах області. До адміністративної відповідальності притягнуто 9 осіб.

В області функціонує понад двісті рекреаційних пунктів, які сприяють захисту лісу від можливих пожеж та від забруднення побутовими відходами, контролюванню та регулюванню масових перебувань населення в лісі.

З початку року на території держлісфонду трапилося 11 випадків низових лісових пожеж на загальній площі 0,53 гектара.

Лісівники вкотре нагадують про безумовне дотримання правил пожежної безпеки у лісових масивах Черкащини та безпосередній обов’язок кожного свідомого громадянина ­ ­– берегти ліс від вогню!

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *