Лісівники нагадують, на час воєнного стану відвідувати ліси заборонено

ліс заборонаНа Черкащині розпорядженням голови ОВА від 25.03.2022 заборонено відвідувати ліси. Це стосується і в’їзду до них транспортних засобів. Виняток – службовці, які забезпечують оборону держави, національну безпеку, охорону правопорядку та виконують лісогосподарські заходи. Це розпорядження діє на період воєнного стану задля безпеки громадян та збереження лісів від пожеж.

Наразі у лісах держлісфонду трапилося 10 випадків низових лісових пожеж на загальній площі 5,07 гектара. Понад 90% займань з’являються через людську необережність чи недбалість, а також через невиконання розпоряджень про заборону відвідування лісів, інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Станом на сьогодні працівники лісової охорони затримали двох порушники правил пожежної безпеки в лісах України та накладено на них штрафів на суму 3060 грн.

У держлісгоспах Черкащини під час пожежонебезпечного сезону постійно здійснюється комплекс попереджувальних протипожежних заходів. Встановлено чергування, відбувається патрулювання, роз’яснювальна робота з населенням. Функціонують камери відеонагляду, прокладено 1125 км нових мінералізованих смуг та проведено догляд за 3380 км існуючих мінсмуг.

Нагадуємо, що спалювати суху рослинність заборонено відповідно до чинного законодавства.

3 березня 2022 року Верховна Рада внесла зміни до Кримінального кодексу України, посиливши відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Зокрема, у статті 113 «Диверсія» йдеться про те, що вчинення з метою ослаблення держави вибухів, підпалів або інших дій, спрямованих на масове знищення людей, шкоди їхньому здоров’ю, на зруйнування або пошкодження об’єктів, та карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Лісівники Черкащини звертаються до громадян: дотримуйтеся правил пожежної безпеки! Якщо ж виявили загоряння в лісі або поряд з ним, терміново повідомте місцеве лісництво, обласне управління за телефоном (0472) 37-00-72 або 101.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *